Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Dorota

Odbyt i guzek nad nim

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dorota
Dzis w nocy strasznie bolal i szczypal mnie odbyt, ale jak sie rano okazalo to wyskoczyl mi doslownie nad odbytem guz i to calkiem duzy, srednica ok. 1cm, a moze i wieksza. Bardzo mnie to martwi, poniewaz niewygodnie jest nawet siedziec, co gorsza nie zmniejsza sie. Wczoraj uzywalam chusteczek do higieny intymnej innych niz zazwyczaj, ale watpie, ze jest to spowodowane chusteczkami, mozliwe jest, ze moglam sie zaciac przy goleniu. Czytajac na temat hemoroidow to raczej wykluczam, ze u mnie to hemoroidy, ale nie mam pojecia co to?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stappler
Prawdopodobnie jest to żylak odbytu i to wykrzepiały lub też ropień okołoodbytniczy. To, że Pani uważa, że nie ma żylaków odbytu to nie znaczy, że tak jest. Często są one głęboko umiejscowione w odbycie i tylko przez badanie palcem przez odbyt lekarza mogą być rozpoznane. Aby przekonać się dokładnie co to jest (trudno mi dokładnie napisać bez badania) należy najlepiej skonsultować się z chirurgiem ogólnym. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ika
Witam prosze o porady dotyczące leczenia żylaka wykrzepiałego odbytu poniewaz rowniez mam ten problem i nie mam zielonego pojęcia jak to zwalczyc a mam go dzis rana. pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Trzeba w tej sprawie udać się bezpośrednio do lekarza. Są odpowiednie leki, ale dostępne na receptę, które pozwolą zwalczyć tą dolegliwość. Jeśli niestety nie przyniosą skutku trzeba zastanowić się nad leczeniem zabiegowym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dorota
witam od 2 dni mam guzek przy odbycie podczas oddawania stolca bardzo boli nie mam pojęcia co to jest nigdy wczesniej nie mialam hemoroidow ani nic w tym stylu prosze o porade

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dorota
dodam ze w tamtym roku mialam robioną kolonoskopie i mam syndrom drazliwego jelita a poza tym wszystko w pożadku i mam tez czeste biegonki lekaz ktory robil mi kolonoskopie powiedzial ze nie bede juz musiala jej robic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dodano
Wizyta u doktora wskazana, tu znajdziesz zdjęcia chorób odbytu http://www.bolimnie.com/anatomia/odbyt-choroby

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.