Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Brak zrostu kości śródstopia po złamaniu


Gość Kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Moja sytuacja jest dość skomplikowana.Otóż 23.10.2010r. doznałem złamania V kości śródstopia prawego u podstawy. Byłem u ortopedy, założono mi gips, miałem go 5 tygodni, po tym czasie zdjęcie gipsu, dwa tygodnie rehabilitacji. Miałem zwolnienie z wykonywania ćwiczeń fizycznych obciążających moją nogę do końca stycznia 2011 (gips zdjęto mi 1.12.2010). Bodajże 2.02.2011 r. poszedłem zagrać w piłkę. W pewnym momencie zostałem popchnięty i żeby nie upaść odruchowo zrobiłem gwałtowny krok i stanąłem na złamanej kości. Od tego czasu mam problemy, noga boli raz mocniej, raz słabiej szczególnie kiedy nadepnę na to miejsce. Wybrałem się do lekarza, kazał zrobić zdjęcie. Na informacji do niego załączonej widniała diagnoza wystawiona przez radiodiagnostyka że jest brak zrostu kości. Ortopeda stwierdził to samo i zalecił wykonanie drutowania kości. Jednakże w celu upewnienia się wybrałem się jeszcze do lekarza, który zakładał mi gips i zajmował się moim przypadkiem od początku. On z kolei stwierdził, że nie ma potrzeby takiego zabiegu i że on by nie przeprowadzał żadnej operacji, że kość się zrośnie tylko mam na nią uważać (od stycznia nie biegałem, nie skakałem nie obciążałem kości). I teraz drodzy internauci mam mętlik w głowie. Co robić ? Przepraszam za tak długi wywód ale chciałem wszystko dokładnie opisać. Dodam że mam 17 lat. Pozdrawiam i proszę o rzeczową odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi odpowiadać na to pytanie bez konkretnych informacji klinicznych, wyników badań obrazowych. W taki jednak przypadku raczej zaleca się leczenie operacyjne niż dalsze postępowanie zachowawcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak lekarze widzieli zdjęcia. Nie ma opuchlizny, jest tylko małe zwyrodnienie tzn. taka *kulka* w miejscu złamania. Ciężko mi przesłać zdjęcia rentgena bo jak wiadomo raczej nie da się ich zeskanować, czy też zrobić zdjęć aparatem niestety. Dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×