Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nawracający ból więzadła pobocznego w kolanie


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam problem z więzadłem pobocznym kolana. Pierwszego urazu nabawilem sie ok 1,5 roku temu - grajac w pilke w zlym obuwiu. Pozniejsza rehabilitacja i leczenie - niby po tym wszystko bylo ok. Na wakacje znow mialem z nim problem to zostałem odesłany na usg i na rehabilitacje. Rehabilitacja trwała ok 1msc gdyz lekarz stwierdzil ze wiekszych problemow z kolanem nie ma. W grudniu 2010r. jak spadl pierwszy snieg poślizgnąłem się idąc do pracy i podobno powaznie nadciągnąłem przyczep tego więzadła w kolanie*/ leczenie i rehabilitacja + orteza na 2 msc. Od kilku dni czulem sie ok, wczoraj nawet szukalem juz jakichs specjalnych butow do biegania. JEdnakze dzis rano jak sie przebudzilem, przy wstawaniu przenioslem caly ciezar ciala na lewa noge i znow poczulem bol na dlugosci wiezadla pobocznego w kolanie */ (od poczatku urazu zawsze w takim *ulozeniu* odczuwalem bol na calej dlugosci wiezadla!!) Czy to normalne po takim urazie i leczeniu ? w czasie chodzenia mnie nie boli itd... dodam ze nigdy nie mialem artroskopii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym jednak w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z ortopedą. On po badaniu powinien zadecydować o dalszym sposobie postępowania. W takim przypadku trzeba na pewno rozważyć wykonanie artroskopii celem dokładnej oceny stanu stawu kolanowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skonsultuje sie na pewno, bo boje sie o te noge i chciałbym już zeby wszystko bylo ok :) Troche mnie podlamal ten dzisiejszy dzien*/ wczoraj mialem kupic specjalne buty z amortyzacja zeby zaczac biegac- fakt ze w ortezie, ale mimo wszystko jakichś ruch **/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×