Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ciąża po zabiegu przepukliny pępkowej i usunięciu pęcherzyka żółciowego


Gość Mania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam-mam 27 lat i przeszłam dwa zabiegi operacyjne.Po ciąży wykryto u mnie przepuklinę pępkową-którą miałam zoperowaną. kilka miesięcy później lekarz stwierdził,że ona powróciła w bliźnie a do tego stwierdzono konieczność laparoskopowego usunięcia pęcherzyka z powodu złogów. Zabieg takowy przeszłam-lekarz stwierdził,że mam bardzo słabe błony, że wszystko rozcinał i zaszywał od nowa. Powiedział także że przy kolejnej ciąży przepuklina na 10% wróci. Od pewnego czasu-a właściwie od początku po operacji mam wrażenie,że znów mam tam guza i wygląda to dokładnie tak samo jak przed zabiegiem. Podejrzewam,że to znowu przepuklina. Jestem zła, bo to będzie trzeci zabieg, pewnie dopiero teraz doczekam się siatki. Jest tylko jedno ale-chciałabym mieć drugie dziecko i teraz nie wiem czy ma sens poddawanie się zabiegowi po którym pewnie i tak przepuklina wróci, czy zdecydować się na dziecko i później na zabieg? Jaka jest szansa, że WRESZCIE zostanę tak zoperowana, że przepuklina przestanie nawracać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ma sens poddawanie się zabiegowi po którym pewnie i tak przepuklina wróci, czy zdecydować się na dziecko i później na zabieg? - radzę najpierw zdecydować się na zabieg, a następnie na ciążę, myślę, że w chwili obecnej zostanie podczas zabiegu założona siatka, przez co prawdopodobieństwo wznowy przepukliny będzie znikome Jaka jest szansa, że WRESZCIE zostanę tak zoperowana, że przepuklina przestanie nawracać? - jeśli zastosuje się siatkę w czasie operacji wznowa przepukliny będzie znikoma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×