Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel poniżej kości ogonowej


Gość bijak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jak w temacie wykryto to ustroństwo w moim przypadku, wczoraj i dzis byłem u paru chirurgów zeby obeznac sie w sytuacji, a więc sprawa wygląda następująco: po przeczyszczeniu rana dalej ropieje i mam smarowac ja mascia ichtiolową po poprzednium wypłukaniu w mydlinach, będe tak robił ok 2 razy dziennie. Lekarz powiedział że po zgojeniu rany i ustaniu wyciekania nalezy odczekac pare tygodni a następnie usunąc. Moje pytania są następujące: czy to dobre postępowanie? po jakim czasie takie wyciekanie ustanie jezeli bede to stosował 2x dziennie (tak około) i po zszyciu jak długo sie to bd goic? i czy mam sie obiawiac nawrócenia tego ?:( z góry dzienkuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zdiagnozowano, torbiel włosowatą na kości ogonowej w stanie zaawansowanym, ale lekarz nie kazał mi nic oczyszczać ani smarować bo to i tak nic nie da!!! Trzeba dbać normalnie o higienę i iść na zabieg wycięcia tego cholerstwa... Zabieg jest prosty i w sumie bezbolesny, ale ja jednak leżałem 5 dni w szpitalu po zbiegu, ale to dlatego, że nie wyleżałem zastrzyku w kręgosłup i miałem okropne bóle głowy... Co do twoich ćwiczeń to myśę, że przed zabiegniem nie ma problemów, ale po zabiegu zapomnij o tym na jakieś 2 miesiące... Pozdrawiam i życzę zdrowia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz: http://zapytaj.echirurgia.pl/pyt75.htm http://zapytaj.echirurgia.pl/pyt71.htm http://zapytaj.echirurgia.pl/pyt176.htm Jedyną metodą leczenia torbieli krzyżowej jest operacja. Najlepiej, aby torbiel wyciąć w całości i wykonać marsupializację czyli wszycie brzegów skóry do dna rany pooperacyjnej. Następnie rana taka wolno goi się przez ziarninowanie. Jeśli takiej torbieli nie usunie się najczęściej dochodzi do jej zropienia, ostrego procesu zapalnego. Wtedy leczenie jest długotrwałe (antybiotyk + długotrwałe setonowanie naciętego ropnia) i dopiero po opanowaniu procesu zapalnego taka torbiel wymaga wycięcia chirurgicznego (podwójne obciążenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również zauwarzyłam u siebie takie zgrubienie miesiąc temu ale nic mnie nie boli ,czuje dyskomfort tylko przy siedzeniu ale po za tym nic kompletnie mnie nie boli czy to też mógłby być torbiel czy może jakieś inne dziadostwo czy ktoś miał podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przerażona

chciałambym uzyskać odpowiedz na moje dolegliwości,mam torbiele krzyzowe na S2-S3,lekarz u którego byłam mnie wystraszył gdyż opreracja byłaby o duzym polu operacyjnym ok,30 cm z cięciem posladka,czy nie ma innej mozliwości wyleczenia np.przez zastrzyki które by je wysuszyły,torbiele są o srednicy 1,3 cm.Proszę o odpowiedz na dręczący mnie tematprze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tydzień po zabiegu. Nie miałem ochoty już dłużej z tym zwlekać, niby nic mnie nie bolało ale to sączenie z przebitego kanału doprowadzało mnie do szału (chodzi o dyskomfort psychiczny). Wyhodowałem sobie torbiel po kilku latach wielkości sporej mandarynki. Została wycięta wraz ze wszystkimi przetokami które tworzyła (mam przynajmniej takie marzenie). Sam zabieg jest naprawdę bezbolesny przy znieczuleniu w kręgosłup (nie bójcie się tego zastrzyku, jest to normalny zastrzyk tylko może odrobinę bardziej bolesny niż inne i w głupim miejscu ale jak najbardziej do zniesienia), po znieczuleniu chirurg wpuszcza jakiś niebieski barwnik który pokazuje te kanały pod skórą i samą torbiel (wie gdzie wycinać). Niestety nie można tego zdiagnozować wcześniejszym badaniem tylko w czasie zabiegu. Koniecznie trzeba leżeć nieruchomo po zabiegu żeby nie było bólów głowy!!!! Ja mam ranę długości ok 8 cm i jest zszyta. Goi się póki co super. Istotne jest aby wszystko dokładnie usunąć a z tego co wiem to rzeczywiście nie ma innej metody niż zabieg operacyjny, inne są tylko doraźne. Gdyby coś pytajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz miałem wycinaną torbiel 2 razy. za pierwszym razem rana sie zrosła juz 2 tygodnie po zabiegu i mialem wtedy zakładane szwy. torbiel odnowiła sie po ok pół roku. poszedłem na drugi zabieg wycięcia i juz nie miałem zakładanych szwów, rana goi mi sie juz rok i konca nie widać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialam wycięta taką torbiel Rana powinna goić sie poprzez ziarninowanie bo tylko wtedy jest sznsa ze sie nie odnowi( tak mowil mi chirurg) A wiec nie powinno sie takiej rany wogle zszywac , choc wiem ze w pratyce lekarze roznie robia..Moja rana goi sie bardzo ładnie ( juz 2 miesiace) ale byla duza Nie przeszkadza mi w normalnym funkcjonowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem torbiel od pol roku, poszedlem do lekarza po tym jak juz niestety dawalo sie odczuc nieprzyjemny zapach. Przez tydzien mialem nasiadowki z KMnO4. Po tygodniu poszedlem na blok, mialem znieczulenie punktowe. Po operacji lezalem 3 tygodnie gdyz dalej rana ropiala, po przejsciu tego czasu przez 2 miesiace chodzilem do poradni na zmiany opatrunku, co dzien, nie liczac weekendu. Caly pazdziernik i po 13 (piatek) nie mialem juz opatrunkow, wszystko gralo. Dzis zauwazylem znow krew i lekkie zabarwienie brazowawe na papierze. Zglosilem sie do chirurga, wzieli wymaz i do sanepidu, wczesniej mialem 2 gronkowce. Lekarz wystraszyl bo powiedzial to moze to byc nawtor a nastepna operacja dopiero moze byc w styczniu gdyz maja zapelnione terminy. Moje pytanie jest takie Czy moze to byc nawrot? Czy moge ten *nawrot* wyleczyc samymi nakladami KMnO4 i Octeniseptem? Prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zabieg mam za 2 dni. Mam torbier krzyżową z jedną przetoką. Zabieg będzie wykonywany przy znieczuleniu przewodowym (znieczulenie od pasa w dół). Zastanawiam mnie czy podczas zabiegu będę wszystko normalnie słyszał? Czułbym się nieswojo słysząc *siostro, mamy krwotok..*. Czy te znieczulenie działa również na psychikę pacjenta.. taki głupi jaś..? Zastanawiam się czy po zabiegu będę mógł normalnie chodzić, czy też ból będzie nie do zniesienia? czy zażywa się jakieś antybiotyki? czy jest problem z myciem w tamtych okolicach gdy mam opatrunek? Jak często wymienia się setony? Czy będę mógł siedzieć po zabiegu (po tygodniu czy po 2..3...?? Pracę mam w trybie siedzącym stąd moje pytanie. Dziękuję za odpowiedź. kb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja torbiel była usuwana prawie pol roku temu Nadal nie chce sie zagoic, wycieka ropa Jestem załamana bo lekarz mowi, ze najprawdopodobniej nie usunieto calej torbieli i dlatego zbiera sie tam ropa Co robic???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba tak samo jak u mnie. 2 razy mialem usuwane + raz czyszczona byla rana. po kilku miesiacach, ciagle cos tam siedzi. bylem dzisiaj u lekarza i szukuje sie kolejne czyszczenie w nast tyg. ehhh kiedy to sie skonczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś robiony tak zabieg (z wszywaniem płata Limberga): http://www.mp.pl/artykuly/index.php?aid=27367&print=1 Być może Ci co mieli taki zabieg nie mają teraz żadnego problemu stąd tu po prostu nie zaglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec wlasnie Moja rana po ok 7 miesicach sie zagoiła ale niestety ponizej blizny jest nowa torbiel (byc moze nie zosatalo wszystko usuniete podczas operacji) Myslalam ze jak pojde na operacje pozbede sie problemu raz na zawsze Tak mi mowili lekarze a teraz okazuje sie ze ludzie czesto maja wznowy U mnie widoczne jest ujscie Tzn taka mala dziurka w skorze Cała ta okolica boli a z tej dziurki sączy ropa i krewRobilam tez usg ale ponoc nie jest miarodajne Co robic???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.proktolog.net/index.php?option=com_content&view=article&id=96:torbielzatoka-wosowata&catid=39:schorzenia&Itemid=57 czytaliście ten artykuł - całkowite wycinanie to ostateczność. ciekawi mnie ta metoda z fenolem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi równiez pojawiła sie torbiel co jakis czas z niej schodziły jakis płyn, czasem krew w koncu wziołem igłe przekułem i wycisnołem zawarosc torbieli a nastepnie strzykawkę i igłę i wkułem sie w ta torbiel i wstrzyknołem spirytus salicylowy i wode utleniona az zabuzowało i po tym sie zagoiło - mineło 2 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nieszcześliwa

hej ja tez mam chyba torbiel nie wiem nigdzie z tym nie bylam ani u lekarza ani u specjalisty nikomu nie pokazywalam bo sie boje. to jest taka jakby gulka czerwona czasem blada gdy mnie nie boli ale znajduje sie kolo kosci ogonowej nie pod jak niektórzy pisza czasem a nawet czesto leci z tego krew a takze ropa nie wiem co mam z tym zrobic pojsc do lekarza?do chirurga?dermatologa? czasem nawet polozyc sie nie moge tak to boli.trza miec jakies skierowanie od lekarza na taki zabieg??chcialabym abym tego juz nie miala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×