Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Interpretacja wyników rezonansu magnetycznego przy bólu barku


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam 22 lata, miewam częste bóle barków, szczególnie po wysiłku fizycznym (objawia się rwącym bólem), 10 lat temu przeszedłem Boreliozę. W związku z bólami dostałem skierowanie na rezonans magnetyczny. Otrzymałem wyniki i bardzo bym prosił o opinię czy w tym wyniku coś wskazuje na nieprawidłowości. Jeżeli jest coś nie tak to odrazu umówię się do lekarza ortopedy. Oto opis wyniku : Badanie wykonano w trzech płaszczyznach, w sekwencjach FSE, FE, FAST w czasach T1-zależnych, Pd-zależnych, T2-zależnych oraz Pd-zależnych z supresją tkanki tłuszczowej. Ilość płynu w jamie stawowej fizjologiczna. Głowa kości ramiennej ustawiona ok. 9mm od wyrostka barkowego i ok. 13 mm od wyrostka kruczego. Ś.m. podgrzbieniowego o zachowanym sygnale ś.m nadgrzebieniowego o zmienionej strukturze i niejednorodnym sygnale z zachowaną ciągłością ś.m. podłopatkowego odcinkowo o podwyższonym sygnale z zachowaną ciągłością ś.m. dwugłowego o zachowanym przebiegu i przyczepie Ślad płynu w kaletce podłopatkowej Obrąbek stawowy o niejednokrotnym sygnale bez ewidentnych cech separacji. Chrząstki stawowe bez ubytków Struktury dołu pachowego w MR bez zmian. Bardzo proszę o analizę tych wyników. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×