Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Znieczulenie miejscowe podczas zabiegu przy zespole cieśni nadgarstka


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

Czeka mnie zabieg na zcn. bardzo boje sie narkozy wiec wolalabym znieczulenie mmiejscowe. jakie sa stosowane przy tym zabiegu? jak wyglada przygoowanie do takieego znieczulenia? jak dlugo mozna operowac przy zniwczuleniu miejscowym chodzi mi o to czy jak np zabieg sie troszke przedluzy(bo np okaze sie w trakcie zabiegu ze oprocz odbarczenia nerwu cos jeszcze trzeba zrobic tam wiecej np cos ze sciegnami) to pacjent bedzie po jakims czasie odczuwal bol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie sa stosowane przy tym zabiegu znieczulenia? - zazwyczaj właśnie miejscowe i dożylne odcinkowe tzw. przewodowe jak wyglada przygoowanie do takieego znieczulenia? - nie ma w tym względzie żadnego przygotowania - znieczulenie w takim przypadku utrzymuje się około 1,5 do 2 godzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz. emg wykazalo ze mam znaczyny stopien uszkodzenia nerwu posodkowego w obu rekach z lekka przewaga w lewej. wiec muze w miare szybko poddac sie zabiegowi. pierwsze objawy mialam w 2 polowielipca zeszlego roku. az trudno uwierzyc ze przez niecaly rok tak mocno uszkodzil sie nerw. moze przez jakis czas nerw ulegal uszkodzeniu a nie bylo jeszcze konkretnych objawow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje pierwsze objawy mialam na zcn 10 lat temu tylko nie wiedzialam ze jest taka choroba tydzien temu robilam druga reke pierwsza 5 miesiecy temu jest okey zabieg trwa 15 minut i jest do wytrzymania spoko pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×