Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przemieszczenie linii statycznego obciążenia przed promontorium


Gość Robert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kilku tygodni odczuwam ból w dolnym odcinku kręgosłupa (sporadycznie równeż w wyższych odcinkach). Kiedyś zdarzało odczuwać mi sie podobny ból również kilkakrotnie w przeszłości ale zawsze po kilku dniach samoistnie ustępował. Tym razem utrzymuje się już od jakiegoś czasu. Sadzę, że jest on związany z moją siedząca pracą oraz tendencją do przyjmowania niewłaściwej postawy ciała (garbienia się). Po konsultacji z lekarzem pierwszego kontaktu dostałem tabetki przeciwbólowe Ketonal oraz skierowanie do poradni neurologicznej a także pracowni RTG celem wykonia *zdjęcia kręgosłupa lędźwiowego p-a i bocznego*. Niestety najbliższy wolny termin do paradnii neurologicznej wypada za ponad 2 miesiące więc planuje skorzystać z prywatnego gabinetu neurologicznego nie mniej jednak to i tak dopiero najwcześniej w przyszłym tygodniu. Dziś odebrałęm wynik zdjęcia RTG niestety zupełnie nie mam pojęcia co oznacza opis: *Pogłębienie lordozy Przemieszczenie linii statycznego obciążenia przed promontorium. Poza tym cz.kostne radiologicznie bz.* Czy to coś poważnego? Bardzo proszę o odpowiedź bo ten enigmatyczny dla mnie opis bardzo mnie stresuje :( A mam jeszcze pytanie czy w takiej sytuacji jakieś wieksza aktywność fizyczna (bieganie, ćwiczenia na drążku, basen) jest wskazana czy raczej niezalecana? Z góry dziekuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×