Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wystające kości pod obojczykiem


Gość Nadia

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku lat (okolo 3) na dekolcie a dokladnie w pod obojczykiem mam kilka wystajacych kosci. Sa bardzo wystajace i wyczuwalne pod palcami. Osadzone blisko siebie zaraz pod obojczykiem dwie male, pod spodem jedna wieksza i nizej dwie ale prawie nie widoczne, koncza sie przed linia piersi. Z profilu wygladaja jak wybrzuszenie. Mam 19 lat i zastanawiam sie czy moga byc wynikiem wczesniejszego garbienia sie, chce dodac ze w mlodosci czegos takiego nie mialam. Natomiast teraz staram sie utrzymac prawidlowa postawe. Bylam u lekarza rodzinnego i nie dowiedzialam sie zadnych konkretnych informacji, ani nie dostalam zanych wskazowek odnosnie zalecanych cwiczen. Chcialabym dowiedziec sie czy istnieje mozliwosc pozbycia sie tych kosci lub zmniejszenie ich wypuklosci poprzez cwiczenia lub w inny sposob ze wzgledow estetycznych i innych? Z gory dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić na podstawie samego Pani opisu czy, aby są to kości. Pod obojczykami powinny występować żebra. Może to są zniekształcone żebra. Najlepiej, aby Pani w tej sprawie skonsultowała się z ortopedą. On po badaniu wyjaśni czym są te odstające kości??? i jak w takim przypadku należy dalej postępować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×