Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w okolicy mostka i klatki piersiowej po wypadku samochodowym


Gość Magda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Tydzien temu mialam wypadek samochodowy z ktorego wyszlam prawie bez problemu. Niestety odczowam bole w okolicy mostka i klatki piersiowej nie moge dobrze oddychac. Lekarz na usg stwierdzil ze mostek nie jest zlamany ale lekko wcisniety do srodka (dodam ze uderzylam z duza sila w kierownice ktora wygiela sie w druga strone) od tej pory mam puls od min90 do 110. cisnienie tez nie jest za dobre przy pulsie 90 - ok.96/61 do max 106 gorne. przy pulsie ok 110 zazwyczaj mam ok.133 na 70. Wczesniej mialam podrecznikowe 120na80. Czy mostek z biegiem czasu wroci na swoje miejsce i czy to ma wplyw na moje cisnienie i puls? Niestety od lekarza nie moge sie za duzo dowiedziec bo sam nie jest pewny. Bardzo dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym w tej sprawie pilnie udać się na konsultację do swojego lekarza rodzinnego. Tak wysokie tętno utrzymujące się przez dłuższy czas może wymagać dalszej diagnostyki np. EKG lub nawet Holtera. Myślę, że raczej ten stan nie jest związany z przebytym wypadkiem, lecz jest to sytuacja całkiem niezależna. Co do wciśniętego mostka jeśli w ogóle tak się stało to już raczej nie powróci na swoje miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×