Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból języka przy powiększonych i wystających brodawkach oraz białym nalocie na języku


Gość Kika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Od jakis trzech miesiecy z malymi przerwami borykam sie z bolem jezyka. Na koniuszku i po bokach jezyka widoczne sa powiekszone, wystajace brodawki, delikatny bialy nalot w tylnej czesci jezyka. Od kilku dni mam powiekszone wezly chlonne szyjne, ktore coraz bardziej mi doskwieraja, dzis mam takze takie uczucie jakby mi ocs stalo w przelyku. Mam bardzo duza suchosc w ustach. Wczoraj wieczorem na dloniach po zewnetrznej stronie (od nadgarstka po palce) pojawila sie mi taka sucha blado czerwona plama skladajaca sie z wielu malutenkich rozowych kropeczek, pieklo troche. rano juz jej nie bylo. Dzis znowu niedawno sie to pojawilo ale szybko zniklo. Dodam, ze od listopada czesto chorowalam: w listopadzie mialam zapalenie krtani i tchawicy - bralam antybiotyk Klarmin, w grudniu zapalenie pecherza moczowego i problemy z nerkami - bralam antybiotyk Cirpinol, potem Palin i Scopolan, w lutym znow problemy z gardlem i kolejny antybotyk - Forcid.Od grudnia zaczal sie bol jezyka, dostalam Nystatyne w tabletkach i zawiesinie troszke pomoglo, ale po Palinie znow bol wrocil, znow Nystatyna, ktora pomogla na chwile, potem dostalam Gasprid (ze niby bialy nalot od zoladka) i Vitaminum B, oraz plyn do plukania jamy ustnej robiony na recepte w aptece. Bol jezyka minal, ale wystajace brodawki nadal sa + jak juz pisalam wczesniej problemy zwezlami chlonnymi szyi. Dostalam skierowanie do laryngologa i na badanie krwi, glukozy.Laryngolog przepisal mi Groprinosin i znow Nystatyne w zawiesinie ktore nic nie pomaga (stosuje 9 dni ten groprinosin juz) Bardzo prosze o jakas opinie, rade. Ja juz nie mam sily, caly czas latam od lekarza do lekarza, przez bol nie moge za bardzo jesc wiekszosci rzeczy, schudlam juz 7 kg, ktore przy mojej duzej niedowadze sa ogromna stata. Za kazda informacje i rade serdecznie dziekuje. dolaczam tekze moje wyniki badania krwi: Surowica na czczo: Glukoza - 4,8 Kreatynina - 73,8 Leukocyty - 8,32 Neutrocyty - 46,2 Limfocyty - 35,4 Monocyty - 7,5 Eozynofile - 6,3 Bazofile - 0,5 LUC - 2,1 Neutrocyty - 4,01 Limfocyty - 2,84 Monocyty - 0,62 Eozynofile - 0,52 Bazofile - 0,04 Luc - 0,17 Erytrocyty - 4,58 hemoglobina - 13,8 hematokryt - 41,5 MCV - 90,7 MCH - 30,2 MCHC - 33,3 RDW - 11,9 płytki - 460 MPV - 6,8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×