Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból barku promieniujący do piersi nasilający się w pozycji leżącej


Gość Aśka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. od 2 lat mam problem z bólem prawego barku, który od roku nieskutecznie leczę 1. ból jest ciągły, zarówno w nocy, jak i w dzień; promienieje do piersi, pod pachwinę pachy aż do łokcia lub dalej do nadgarstka, nasila się w pozycji leżącej; 2. ból jest rwący gdy kichnę, nie pozwala w normalny sposób wrócić do pozycji siedzącej bowiem muszę zsuwać się z łóżka zachowując jednakową pozycję barku 3. ból powoduje, że nie mogę wznieść ręki, tak by ją wyprostować, nie mogę trzymać ręki w zwisie, mam problem z sięganiem po rzeczy jak i utrzymaniem nieco cięższych, 4. w okolicy szyi przesuwają mi się jakieś kości, strzelają i wyczuwam głośne i bolesne ocieranie się kostek zgodnie z dotychczasowymi zaleceniami lekarzy przeszłam już a.rehabilitacja - jonofereza, magnetronic, prądy, ćwiczenia - z uwagi na prawdopodobny zespół bolesnego barku, ale to nie to b. seria 2 miesięcznych masaży u dyplomowanego rehabilitanta - nie pomogło c. 3 blokady - wstrzyknięcia do barku jakiś substancji u chirurga ortopedy + 2 serie leków - każda blokada uśmierzyła ból, ale pierwsze dwie po 3 tygodniach przestały działać, trzecia po miesiącu wykonałam rentgen barku, klatki piersiowej, kręgosłupa szyjnego - brak jakichkolwiek zmian barkowych, tylko kręgosłup szyjny -*zniesione fizjologiczne wygięcie kręgu szyjnego* (taka sytuacja jest od podstawówki, a ma 30 lat - nigdy nie leczona, bo nigdy nie wymagała tego sytuacja) nadmienię, że nigdy nie upadłam na bark czy bok, nikt mnie nie uderzył w bark, nie szarpnął za rękę byłam już u kilku ortopedów, chirurgów-ortopedów, chirurgów - żaden z nich nie nazwał mojej dolegliwości wprost, nie pomógł żaden lek ani zabiegi lekarz pierwszego kontaktu nie wie, do kogo może mnie odesłać proszę o pomoc co jeszcze mogę zrobić? do kogo mogę się udać z tym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Bolący bark, promieniujący przez całą rękę i w okolice piersi. Wszystkie badania RTG i USG prawidłowe. Zabiegi fizykoterapeutyczne nie przyniosły efektów. Obecnie jestem pod kontrola neurologa i czekam na RM odcinka szyjnego. Zobaczymy co wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×