Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból i pieczenie między odbytem a moszną nasilające się podczas siedzenia


Gość Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem polega na bólu (a czasami pieczeniu) w okolicach pomiędzy odbytem, a moszną. Ciężko mi zlokalizować promieniuje od mięśnia zwieracza i zahacza też o pośladki. Ból nasila się przez przybywanie w pozycji siedzącej. Nawet parę godzin siedzenia powoduje ból do tego stopnia, że nie daję rady wysiedzieć dłużej (uciążliwe ponieważ w pracy muszę siedzieć ok. 6h), czasami odczuwam pulsowanie w tym miejscu,a raz na jakiś czas potężny paraliżujący ból trwający jakieś 5 sekund. Nie mam żadnych krwawień z odbytu, problemów z oddawaniem moczu, z wypróżnianiem się faktycznie zdarzają się czasami problemy. Przez ok. 2 lata chodziłem do lekarzy typu chirurg, robiono mi prześwietlenia jednak nic z tego nie wynikało. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Do jakiego lekarza mam się zwrócić z moim problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Może warto byłoby jeszcze w tej sprawie skonsultować się z proktologiem a nawet i neurologiem, gdyż bóle mogą być spowodowane np. patologią w zakresie końcowego odcinka kręgosłupa co może powodować ucisk na nerwy unerwiające okolicę dającą dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewna osoba powiedziała mi że powinienem iść do urologa (mam 24 lata i jeszcze chyba nie czas na wizyty u tego typu specjalisty). Pozostaje mi chyba nadzieja że wreszcie jakiś lekarz okaże się być kompetentny i skieruje mnie na wszystkie niezbędne badania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dużo siedzisz niewykluczone, że masz rownież hemeroidy, które mogą dawać niektóre z opisanych przez Ciebie dolegliwości. Ja także czasami czuję w tych okolicach pulsowanie, pieczenie a nawet uczucie swędzenia, jakby w odbycie lub koło gruczołu krokowego. Zauważyłem, że po paru dniach ruchu te dolegliwości znikają. Przy okazji poprawia się samopoczucie co też ma niemały wpływ na odczuwanie bólu. Mimo wszysko tak jak napisał stapler: idź do proktologa i neurologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mam dokładnie takie same dolegliwości, które pojawiają się tylko przy siedzeniu. Walczę z tym od ponad roku i w zasadzie bez zmian. Byłem u wielu specjalistów, miałem usg prostaty, byłem na diecie, brałem kuracje antybiotykowe i nadal jest tak samo. Jeśli ktoś wie, jak sobie z tym poradzić to proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz 66 lat

Mam to samo teraz od miesiaca po prostu jakby piekło jakbym odgnótł to co przebiega w odcinku podstawa moszny i odbyt. Byłem u proktologa i nic. Powiedział ze może to być zapalenie nerwu sromowego. Tak u faceta mam 66 lat jest taki nerw. 1,5 roku temu też to miałem ale rower nawet w niewielkich ilościach był przyczyną albo siadanie na zimnym krześle. Mój kolega powiedział że możeto być zespół końskiego ogona ale czytałem ze promieniuje do ud a tego nie mam. Czopki maście to mi raczej powoduje wieksze pieczenie.Nie widać hemoroidów ani zmian na skórze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×