Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek pęcherzykowy w obrębie wola guzkowego tarczycy


Gość Ewa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 23 lata. Wynik badania USG: Tarczyca nieco powiększona w zakresie obu płatów (prawy: 27x23x77mm, lewy: 27x25x78mm) niejednorodna, w płacie prawym hypoechogeniczny obszar o wymiarach 24x20 mm i drugi bezechowy, płynowy o średnicy 9 mm, w płacie lewym owalny obszar 31x25 mm poza cienką warstwa obwodową - płynowy, oraz drugi hypoechogeniczny o śr 8 mm. Wynik Badania biopsji cienkoigłowej Opis makroskopowy: I- wykonano BACC zmiany płynowej, z jej częśćiowym opróżnieniem z płata lewego. Ponadto w lewym płacie liczne przestrzenie płynowe. II- Wykonano BACC guzka hiperechogennego z płata prawego. Rozpoznanie patomorfologiczne: I- Masy koloidowe przepojone z hemolizowanymi erytrocytami, rozproszone komórki nabłonka pęcherzykowego tarczycy. Obraz cytologiczny przemawia za zawartością torbieli. II-Masy koloidowe rozproszone i w płatach komórki nabłonka pęcherzykowego tarczycy, Obraz cytologiczny przemawia za guzkiem pęcherzykowym w obrębie wola guzkowego tarczycy. Proszę o informację czy jest to groźny guz i jakie leczenie najlepiej podjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam podobny wynik jestem już po operacji,ale w Twojej sprawie decyzję musi podjąc endokrynolog. U mnie wyszło po operacji ,że guzy był łagone , tylko zwróć uwagę gdybyś była operowana ,żeby w karcie informacyjnej wpisali Ci w jakim stanie zostawili przytarczyce, bo u mnie słowa na ten temat nie napisali, powiedzieli tylko,że przytarczyce są w porządku , ale jestem już rok po operacji, a wapń mi spada , w karcie nie jest wpisane i inni lekarze się dziwią ,że o tak istotnej sprawie nie napisano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×