Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rehabilitacja przy złamanej kości ramiennej i porażeniu nerwu promieniowego


Gość arkadiusz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość arkadiusz

Witam wszystkich 22.02 zlamalem kosc ramienia [http://www.fotka.pl/profil/archibald2222/albumy/1,Ja/66758194,?authkey=2ec4d33994187e01d23fa7bf21a2a5ac] wstawili mi plytke i 6 srub. przy operacji uszkodzili mi nerw promieniowy niestety!! jestem juz 10 dzien po operacji i reke na ramieniu mam nadal twarda i opuchnieta czy to dlugo tak potrwa jeszcze? w nadgarstku nie mam wladania i w palcach tylko troszeczke moge zginac. pytanie ile kosc sie zrasta jak jest skrecona srubami? czy moge juz cos cwiczyc reke w zginaniu w lokciu czy zawczesnie jeszcze? i kiedy bede mogl zaczac rehabilitacje na dlon i reke? ile bedzie to trwac zanim zaczne ruszac cos nadgarstkiem? z gory dziekujhe za pomoc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

czy to dlugo tak potrwa jeszcze? - niestety, ale z reguły to bardzo długo trwa, nawet czasami kilka miesięcy pytanie ile kosc sie zrasta jak jest skrecona srubami? - około 6-8 tygodni czy moge juz cos cwiczyc reke w zginaniu w lokciu czy zawczesnie jeszcze? - raczej już bierne ćwiczenia można wykonywać, ale o tym powinien zadecydować lekarz rehabilitant i kiedy bede mogl zaczac rehabilitacje na dlon i reke? - o tym musi także zdecydować lekarz rehabilitacji włącznie z ortopedą ile bedzie to trwac zanim zaczne ruszac cos nadgarstkiem? - w przeciągu kilku tygodni powinna powoli wracać ruchomość nadgarstka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ja mam podobna sytuacje ,mialam otwarte zlamanie trzonu kosci ramiennej wraz z porazeniem nerwu promieniowego mam wstawione 6 srub i plytke metalowa,po zabiegu nie moglam poruszac palcami jakos z 2-3 tyg ale spokojne pruboj sciskac pileczke czy cos podobnego ,ale najgorsze bedzie po 6 tyg jak nie bedziesz mogl rosprostowac reki w łokciu to jest bol wlasnie ja to teraz przezywam,ortopeda powiedzial ,ze jak nie zaczne cwiczyc to zgienta reka juz mi tak zostanie...zycze szybkiego powrotu do zdrowia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz

Mam podobną sytuację, tj złamanie kości ramiennej i zespolenie jej za pomocą 5 śrób bez płytki oraz uszkodzenie nerwu promieniowego. Właśnie minął 7 tydzień od zespolenia. Do pełneggo wyprostowania ręki w łokciu brakuję może z 5 stopni, podobnie do pełnego zgięcia. Nerw promieniowy nadal nie działa, choć od 6 tygodnia pojawiły się od czasu do czasu mrowienia oraz kłucia w palcach. Zażywane leki: witamina B1, B6 oraz nivalin w zastrzykach. Rehabilitacja stawu łokciowego: wyprostowywanie ręki z obciążeniem, do momentu oporu i lekkego bólu (nic na siłę), oraz zginanie. Efekty dość widoczne już po tygodniu. Rehabilitacja nerwu mięśni zginania grzbietowego nadgarstka oraz unoszenia palców: zgniatanie piłeczki lub innych miękkich przedmiotów, bierne ćwiczenia w wszytkich możliwych kierunkach ruchu oraz utrzymywanie jak najczęściej nadgarstka oraz palców w pozycji wyprostowanej. Efektów narazie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem 10 lat temu złamanie kości ramiennej (w połowie długości) z porażeniem nerwu promieniowego. podczas opercji włozono mi na całe życie pręt w miejsce szpiku, gips nosiłem prawie 4 miesiące. zdjeto mi go tylko z powodu zaniku mieśni i zagrożenia powstania stałego przykurczu w stawie łokciowym. paraliż prostownika nadgarstaka ustapił po jakichś 2 miesiacach od zdjęcia gipsu, natomiast palców jakiś miesiąc pózniej. przyjmowałem witaminy z z grupy b, jakis lek oraz zastrzyki z czrwona witaminą:) po zdjeciu gipsu miałem ogromny przykurcz praktycznie reka przez kilka tygodni ruszala sie tylko o kilka stopni. potem długa rehabilitacja i po jakims roku zostały blizny i bóle na zmiane pogody. po jakims casie nawet to ustapiło i dzis praktycznie nie odczuwam zadnych dolegliwości. na pamiatke mam zgrabna blizne przez cale ramie i znaczek po dwóch szwach na barku. Takze głowa do góry:) lekarze straszyli mnie kalectwem ale wszystko skończyło sie pozytywnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. 2 tyg temu złamałam trzon kości promieniowej. Założono mi gips i kazano przyjść do kontroli po tygodniu.Czułam że coś jest nie tak, ręka chrupała przy każdym ruchu. Poszłam 2 dni później do szpitala ale kazali czekać, poszłam prywatnie lekarz pokazał mi jak nosić temblak i zaproponował ortezę. Po tygodniu na kontrolnym rtg wyszło że złamanie przemieszcza się i konieczna jest szybka operacja. Zgłosiłam się na oddział wyznaczono mi operację za tydzień. Dowiedziałam się że w moim przypadku temblak spowodował przemieszczenie a ręka powinna być zawieszona tylko za nadgarstek a łokiec powinie swobodnie opadać. Jeśli się uda naprostować trzon uniknę operacji. Kto ma więc rację, jestem przerażona. Każdy mówi co innego. Bardzo boję się operacji bo w moim przypadku też istnieje ryzyko uszkodzenia nerwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po reoperacji zespolenia kości ramiennej płytką i 7 wkrętami ze względu na brak zrostu. Lekarz w szpitalu na obchodzie stwierdził że zespolenie jest stabilne i mogę od zaraz ruszać ręką w pełnym zakresie, lekarz wypisujacy mnie ze szpitala stwierdził że zespolenie jest mało stabilne i założył mi longetę gipsową na okres jeszcze 4 tygodni, długość longety od ramienia po nadgarstek. Lekarz do którego chodzę prywatnieobejrzał rtg i zalecił wyciąganie ręki z longety i ostrożne ćwiczenia łokcia i nadgarstka ! Kto ma rację? Jak było w waszym przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×