Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gazy i częste wypróżnienia po zabiegu szczeliny odbytu


Gość Piter

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, Jestem trzy tygodnie po zabiegu szczeliny odbytu( Zostało wykonane lewe boczne nacięcie zwieracza odbytu. Wyłyżeczkowanie szczeliny. Podkłucie guzka krwawniczego). Na początku trochę bolało, ale wydawało mi się, że idzie wszystko w dobrym kierunku, bo stopniowu czułem się coraz lepiej. Po dwóch i pół tygodnia po zabiegu wróciłem do pracy( praca fizyczna, obecnie mniejszy wysiłek fizyczny, praca wymaga schylania się). Obecnie czuję ciągle zbierające się gazy, których nie mogę powstrzymać oraz stolec prawie zawsze po posiłku( kilkadziesiąt minut po nim). Chciałem zapytać czy to normalne objawy i co robić, aby im zapobiegać? Proszę o pomoc i czy trzeba udać się do chirurga( moja ostatnia wizyta była tydzień po zabiegu czyli 2 tygodnie temu, i z tego co mówił lekarz wszystko było wporządku, i że nie muszę sięjuż do niego zgłaszać), czy czekać, iż wszystko wróci do normy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Chciałem zapytać czy to normalne objawy i co robić, aby im zapobiegać? - takie objawy po tego typu zabiegu są dość typowe i mogą występować nawet i 3,4 miesiące po tym zabiegu, powinny powoli samoistnie ustępować, a Pan powinien tylko pilnować tego, aby stolce były luźne i oddawane systematycznie Proszę o pomoc i czy trzeba udać się do chirurga( moja ostatnia wizyta była tydzień po zabiegu czyli 2 tygodnie temu, i z tego co mówił lekarz wszystko było wporządku, i że nie muszę się już do niego zgłaszać), czy czekać, iż wszystko wróci do normy? - radziłbym jednak w tej kwestii jeszcze udać się na badanie kontrolne do chirurga, aby jeszcze raz ocenił czy dochodzi do prawidłowego gojenia się pooperacyjnych ran

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×