Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Refluks i nic nie pomaga


Gość Beata Semczyszyn

Rekomendowane odpowiedzi

drogi Piotrze

Eh tak to juz jest przy tej uciązliwej chorobie ;/ wspólczuje u mnie tez raz tak raz tak.Te leki boję się że jak odstawie to wszystko wróci ze zdwojoną siła.Na razie je jeszcze zazywam do konca opakowania.Nie wiem co potem . Zobaczę. Zycze zdrowia.

 

pozdrawiam

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież lekami nie wyleczysz tej choroby one tylka ją maskuja póki je bierzesz obniżają kwas solny i nie czujesz objawów lub w lekkim stopniu są odczuwalne.Jeżeli zwieracz przełyku nie działa albo jest przepuklina przełyku to leki tego nie wylecza.A brać do konca życia leki na obniżenie kwasu solnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda Nico . Tyle ze ja najpierw musze sie upewnic ze to przepuklina a nie co innego.A taka pewnosc bede miec dopiero po konsultacji i gastroskopi . Poki co pozostaje na lekach bo operacja to tez nie takie chop siup . Wiadomo ze trzeba badania porobic i znalesc lekarza ktory sie podejmie ewentualnie . Kriss jesli chodzi o kluche to ja ssam tabletki Neobianacid albo Manti.Ale ten Neobianacid duzo lepszy jest.Mnie pobolewa jezyk ale chyba sie przeziebilam bo mam tez katar zielono zolty wiec chyba zlapapalm jakas infekcje;(

 

pozdrawiam

Asia

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2018 o 18:38, Gość Asia 1980 napisał:

Prawda Nico . Tyle ze ja najpierw musze sie upewnic ze to przepuklina a nie co innego.A taka pewnosc bede miec dopiero po konsultacji i gastroskopi . Poki co pozostaje na lekach bo operacja to tez nie takie chop siup . Wiadomo ze trzeba badania porobic i znalesc lekarza ktory sie podejmie ewentualnie . Kriss jesli chodzi o kluche to ja ssam tabletki Neobianacid albo Manti.Ale ten Neobianacid duzo lepszy jest.Mnie pobolewa jezyk ale chyba sie przeziebilam bo mam tez katar zielono zolty wiec chyba zlapapalm jakas infekcje;(

 

pozdrawiam

Asia

 

 

 

 

Asiu masz już sposób na zielono żółty nalot na języku?  Mam to samo i jeszcze gorzki posmak. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj  Kriss

niestety nie mam to samo gorzki posmak i ten na żółto obłożony język ;( jutro idę do lekarza rodzinnego może soc zaleci na to . Mam tak już od jakiegoś czasu . Białawo - żółtawy więc może od grzybicy??Pozdrawiam i życzę zdrówka 

 

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość Asia 1980 napisał:

Witaj  Kriss

niestety nie mam to samo gorzki posmak i ten na żółto obłożony język ;( jutro idę do lekarza rodzinnego może soc zaleci na to . Mam tak już od jakiegoś czasu . Białawo - żółtawy więc może od grzybicy??Pozdrawiam i życzę zdrówka 

 

Asia

Myślę że to przez refluks. Napisz proszę co Ci powiedział lekarz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Byłam u lekarza z tym językiem i powiedziała ze to grzybica mam smarować 4 x dziennie żelem Daktarin .Pytała jak długo chodze z takim jerzykiem . Ja jej powiedziałam ze dość długo niestety . Od tego może bolec mnie język i prawdopodobnie migdał z prawej str bo stanu zapalnego nie ma podobno . Do tego mam 1 x dziennie brać Ranigast bo ja już skończyłam ten Delirante 4 dni temu ale to lekarz rodzinny pójdę jeszcze niedługo na konsultacje do gastrologa.

pozdr 

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tobie Kriss co powiedział lekarz gastrolog? byleś? jakie masz dalsze zalecenia ? bierzesz dalej IPP?

Napisz proszę. Ja tą kluskę w gardle mam rano strasznie to irytujące jakbym połknęła kawałek druta ;/ poza tym suchość w gardle chyba po tych IPP . Zgagi się na razie pozbyłam tzn odbija mi się po posiłkach  jedzeniem tzn tym co zjadłam ale już tam nie piecze mnie w mostku ale może to tez zasługa picia siemienia i rumianku i wody Zuber , bo pije tego dosyć sporo. Najwięcej rumianku w ciągu dnia ok 4 kubki. Także chyba trochę przełyk podleczyłam . Dobrze by było jeszcze z tym gardłem zrobić porządek pozbyć się kluchy i tego nalotu . Lekarka mi powiedziała ze jeśli brałam długo antybiotyk oraz leki NZLP to mogłam dostać polekowe zapalenie przełyku grzybice i refluks. A grzybica jest ciężka tez do wyleczenia zwłaszcza jak zaatakuje przewód pokarmowy ;/ 

 

pozdr i zycze zdrowia 

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2018 o 11:13, Gość Asia 1980 napisał:

Witaj  Kriss

niestety nie mam to samo gorzki posmak i ten na żółto obłożony język ;( jutro idę do lekarza rodzinnego może soc zaleci na to . Mam tak już od jakiegoś czasu . Białawo - żółtawy więc może od grzybicy??Pozdrawiam i życzę zdrówka 

 

Asia

Hej Asiu

Byłem u gastroenterologa ale niestety źle trafiłem bo lekarz szybko mnie odprawił powiedział że na refluks choruje 5 milionów Polaków i mam dalej brać ipp.  Szukam innego lekarza specjalisty. Biorę  Helides ,Esoxx One, NeoBianacid i czasami Gaviscon. Pomaga mi sok z surowego ziemniaka.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kriss

Dziekuję za odpowiedz . O kurczę współczuje. Ja idę za tydzień do dobrego specjalisty mam nadzieje ze nie odprawi mnie. Ja własnie nic za bardzo teraz nie biorę ;/ tylko ten Ranigast doraźnie tak co 2 dzień i ten zel na język . No siemię lnianie  pije i jakzwykle rumianek.A ten Essox one musze spr co to takiego bo mi się nawet Neobianacid skonczyl i nie mam juz nic do ssania bęę musiala cos kupic , Nie piecze mnie az tak w mostku aczkolwiek czasem cos tam poczuje takie klucie.Mi lekarka mowila ze mam dziwny ten jezyk ;((i ze jakos dziwnie wyglada,takze nie wiem zobacze czy po tym zelu bedzie lepiej . Pozdrawiam 

P.s a jak myslisz jak długo mozna brac te IPP?? tzn dobrze jest robic przerwe np 2 tyg brac i 2 tyg nie brac ?? Ranigast to lek niby z innej grupy ale tez nie wiem jak dlugo to mozna brac czy tak caly czas mozna

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość Asia 1980 napisał:

Witaj Kriss

Dziekuję za odpowiedz . O kurczę współczuje. Ja idę za tydzień do dobrego specjalisty mam nadzieje ze nie odprawi mnie. Ja własnie nic za bardzo teraz nie biorę ;/ tylko ten Ranigast doraźnie tak co 2 dzień i ten zel na język . No siemię lnianie  pije i jakzwykle rumianek.A ten Essox one musze spr co to takiego bo mi się nawet Neobianacid skonczyl i nie mam juz nic do ssania bęę musiala cos kupic , Nie piecze mnie az tak w mostku aczkolwiek czasem cos tam poczuje takie klucie.Mi lekarka mowila ze mam dziwny ten jezyk ;((i ze jakos dziwnie wyglada,takze nie wiem zobacze czy po tym zelu bedzie lepiej . Pozdrawiam 

P.s a jak myslisz jak długo mozna brac te IPP?? tzn dobrze jest robic przerwe np 2 tyg brac i 2 tyg nie brac ?? Ranigast to lek niby z innej grupy ale tez nie wiem jak dlugo to mozna brac czy tak caly czas mozna

Asia

Nie wiem dokładnie jak długo można stosować ipp ale czytałem o przypadkach że w razie konieczności nawt kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2018 o 11:21, Gość Asia 1980 napisał:

Witaj Kriss

Dziekuję za odpowiedz . O kurczę współczuje. Ja idę za tydzień do dobrego specjalisty mam nadzieje ze nie odprawi mnie. Ja własnie nic za bardzo teraz nie biorę ;/ tylko ten Ranigast doraźnie tak co 2 dzień i ten zel na język . No siemię lnianie  pije i jakzwykle rumianek.A ten Essox one musze spr co to takiego bo mi się nawet Neobianacid skonczyl i nie mam juz nic do ssania bęę musiala cos kupic , Nie piecze mnie az tak w mostku aczkolwiek czasem cos tam poczuje takie klucie.Mi lekarka mowila ze mam dziwny ten jezyk ;((i ze jakos dziwnie wyglada,takze nie wiem zobacze czy po tym zelu bedzie lepiej . Pozdrawiam 

P.s a jak myslisz jak długo mozna brac te IPP?? tzn dobrze jest robic przerwe np 2 tyg brac i 2 tyg nie brac ?? Ranigast to lek niby z innej grupy ale tez nie wiem jak dlugo to mozna brac czy tak caly czas mozna

Asia

Witam. Mam pytanie czy macie ból w klatce piersiowej przy refkuksie jak sobie z nim poradzić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bóle w klatce i to często praktycznie codziennie ;/Mnie tak bardziej piecze w okolicach mostka i z prawej strony . J ssam Neobianacid na to troche pomaga jak mnie mocno pali.Wiecej metof ni znam jak ktos cos ma dobre patenty na to prosze pisac

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ból w klatce piersiowej na początku leczenie jest, potem z czasem ustępuje. Co do kluchy w gardle lekarze twierdzą że to w głowie się rodzi i trzeba się uspokoić i klucha przemija. Ja jestem na dexilancie 30 cały czas, rano jedna tab. I wrazie czego jak mnie dusi na noc biorę. Dobrze jest też brać przed posiłkiem venter, ja go rozpuszczam w niewielkiej ilości wody bo tabletka jest ogromna. U mnie stwierdzono Gerd oraz nadzerki na żołądku i 12nicy. Walka trwa nieustannie bez końca a efektów nie widać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam .

No więc tak . Była, wczoraj na gastroskopii okropne przeżycie ;(( miałam robioną przez nos więc niby mniej stresowa nie chcę wiedzieć jaka jest normalna przez usta. No ale do sedna. Lekarz powiedział ze wszystko jest w jak największym porządku znmian endoxopowych nie mam żoładek czysty przełyk czysty . Ale cechy refluksu jednak sa. Nie dałam rady juz wziąsc wycinka na H pyrolli jednak mozna zbadac poprzez zaniesienie kału do zbadania . Po prostu badanie było strasznie nieprzyjemne.ALE LEKARZ I TAK ZAPISAŁ MI CONTROLLOC 40 MG rano i powiedzial ze mam brac tydz bo czasem jednak mam duszenie w klatce i cechy refluksu sa . Powiedział ze jak bede malo jadla i czesto to powinno wszystko minac . Leki tylko okazyjnie zazywac w razie dolegliwosci i tyle.

 

to co wyszlo z badania co napisał lekarz

 

Przełyk prawidłowy.

Wpust prawidłowy.Linia Z zaznaczona prawidłowa.Okolica retrowersji podwspustowa prawidłowa.W żołądku treść jasna.Dno i trzon żołądka o prawidłowej śluzówce.Część antralna o prawidłowej śluzówce.Odżwiernik prawidłowy.Opuszka dwunastnicy o prawidłowej błonie śluzowej.Część dalsza dwunastnicy prawidłowa.

Czyli nic nie wyszło z czego się cieszę tylko to dziwne bo jednak mam objawy reflusku ,to wychodzi na to ze jednak moze klucha tez jest w glowie bo laryngolog tez nic nie stwierdzil eh. Co o tym sadzicie .Faktem jest ze jak sie teraz lepiej odzywiam to jest poprawa jakbym nie dbala o diete to podejrzewam ze by mnie bolalo i pieklo w klatce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha jeszcze lekarz mi dał broszurkę na temat takiego leku Essox one można go brać na noc i po posiłkach , w przypadku zgagi i pieczenia ma kwas hialuronowy i ładnie powleka przełyk i gardło .Chyba sobie kupie ten lek jutro w aptece i dodatkowo zacznę po posiłkach stosować. Tyle że trochę drogo bo jakieś 40 zł za 14 saszetek czy jakoś tak ale lekarz chwalił.Więc chyba jednak przetestuje.I zobaczę jak po nim czy już wogole nie bede odczuwać zgagi i dziwnego posmaku w ustach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jestem pierwszy raz na tym forum.Mam prawie wszystkie objawy choroby refluksu jak wy piszecie.Dobiero zaczynam brac Helicid i jaks stery gastrolog mi przepisal tzn Metypred czy ktos to bierze ?.Pól roku temu tez mialam te okropne dolegliwosci ale dostalam b12 w zastrzykach bo byl niski poziom.Od razu wszystko mi przeszlo.Chyba teraz tez spróbuje z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o Linx i trochę analizowałem sprawę.

Wiem o refluksie od stycznia, wtedy wyszedł w gastroskopii. Obecnie, gdy biorę IPP:/ objawia się głównie bólem/pobolewaniem gardła...

Ponieważ IPP tylko niwelują objawy i to w nie najlepszy sposób (ostatecznie soki trawienne są nam potrzebne) i mają swoje skutki uboczne zaczałem czytać o skuteczniejszych metodach. Choć wiem, że metody chirirgiczne też mają swoje wady...ale obecnie nic innego chyba nie ma. Metoda Linx wydaje się optymalna: niewielka interwencja chirurgiczna (mniejszy niż przy fundoplikacji), co najważniejsze założony implant zawsze można zdemontować. Czyli także nie blokuje szans na stosowanie w przyszłości innego leczenia.(gdybym np. miał zrobioną fundoplikację to obecnie nie byłoby pewnie szans na zastosowanie metody linx).

Problem: w Polsce nikt tego nie robi.

Metoda nie jest tania, choć operacja prostsza niż fundoplikacja a koszt implantu to podobno ok $1500.

Gdzie to wykonują? np. USA, UK, Niemcy, Austria.

Miałbym obawy przed wykonaniem tego w jakimś odległym kraju, bo lepiej mieć gdzies blisko lekarza, który wie co to...

Więc może uda nam się namówić jakiś ośrodek w Polsce na stosowanie tej metody? Według mnie obecnie nie ma nic lepszego, metoda stosowana w USA od 2012, znane są wyniki badań: rezultaty lepsze niż w przypadku fundoplikacji. Prawie 90% osób może odstawić leki typu typu IPP. 3% osób rezygnowało z implantu w jakimś czasie po założeniu, czyli mniej niż narzekający na skutki uboczne fundoplikacji. To są imho bardzo dobre rezultaty.

Gdyby decydować się na wykonanie tego poza krajem (ja jeszcze sobie daję czas, na razie patrzę jak zadziałają leki i czy może z czasem jednak uda się IPP odstawić i zostać np. przy Essox One etc) to cena całości z operacją (tez laparoskopwą) jest konkretna.

Wyszukać ośrodki można wchodzac na strony linx for life (są dwie: .com i niemieckojęzyczna .de)

W USA podobno $5000 według pisma starttribune i w Polsce 15.000PLN lub nawet nieco więcej mógłbym za to dać. Nie znalazłem jednak takich ofert, najniższe w USA jakie widziałem to ok $11000.

Najbliżej mnie jest Wiedeń i tam w RefluxMedical podają cenę 12.000 - 20.000 Euro zależnie od wybranego szpitala i czasu pobytu w szpitalu. Do tego trzeba zrobić u nich gastroskopię i inne badania, plus wizyty o lekarza razem będzie dodatkowe z 2000 Euro.

Być może są tańsze ośrodki - nie szukałem dużo.

Na innym forum ktoś podał szpital Hospital of St John and St Elizabeth  w Londynie, tam podobno chcieli niecałe 9000GBP, do tego tez badania. Jak dla mnie ze względu na odlełgośc i droższy dojazd odpada. Do Wiednia bym samochodem/pociągiem dojeżdżał....

Kluczowe według mnie to wprowadzenie tej metody w Polsce. Liczę, że wtedy cena spadnie poniżej 20.000 PLN...Optymalnie poniżej 10.000PLN;)

 

Jeszcze a propo samego pierscienia Linx:

- to taka magnetyczna obrączka, która założona nad dolnym zwieraczem przełyku uniemożliwia wyrzut soków żołądkowych. Natomiast gdy pojawia się silniejszy nacisk: np. pokarm z góry lub z dołu..(..np. wymioty) to się poszerza. W ten sposób poprawia działanie zwieracza - likwiduje faktyczną przyczynę występowania refluksu. W razie potrzeby - można ten pierścień zdjąć (wymaga kolejnej operacji). W najnowszej wersji można mieć rezonans magnetyczny: w urządzeniach do 1,5T (czyli raczej większość urządzeń). Nie pika się na bramkach lotniskowych (aczkolwiek w razie czego otrzymuje się kartę implantacji).

 

Jeszcze coś słyszałem o jakiejś metodzie stymulacji elektrycznej zwieracza przełyku - ale to wymaga stosowania rozrusznika z baterią (coś jak przy rozruszniku serca) i jest to metoda chyba dopiero w powijakach. Z plusów: ktoś sugerował, że po pewnym czasie stymulacji zwieracz przełyku może odzyska sprawność i będzie działał poprawnie samodzielnie. Nie wiem na ile to możliwe a na ile fantazje.

Ale Linx powinnien być w Polsce! Metoda jest na świecie 6 lat i nadal jest stosowana. Może w ciągu kolejnych 4 latach się pojawi?

 

Edytowane przez Krz_ysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2018 o 20:08, Gość Kriss822 napisał:

Od dzisiaj zacząłem pić wodę Zuber i sok z surowego ziemniaka na efekty jeżeli jakieś będą za wcześnie.  Brałem też  neoBiancyd 15 tablet  ciekawy lek ale pewnie po 15 tabletkach efektu nie będzie. 

Mi refluks dokucza od piętnastu lat z przerwami, stwierdzono tez u mnie przepuchline rozworu przelykowego z dwiema nadzerkami Bralem controloc nie pomagal, helcid na poczatku tak potem nie czulem ruznicy ortanol pomagal najdluzej, teraz jestem na deksilanie bede widzial co pomoze, bo narazie tylko kwasy w gardle i bole ciagle gardla  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytajcie książkę napisaną przez autorke bloga refluksiara.blogspot 

ja po trzech tygodniach stosowania się do zasad z ksiazki jestem nowym czlowiekiem i zapomnialam o objawach a byly one bardzo uciążliwe. na refluks tylko ta ksiazka, nigdzie jeszcze nie spotkalam sie z taka wiedzą nt tej choroby. polecam. ksiazka zmienia zycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Trafiłem tutaj przypadkiem. Też mam problemy z  refluksem tak mi powiedział już kiedyś laryngolog  a jego podejrzenia również potwierdził gastrolog, że może tak być. Czekam na gastrokopię , której bardzo się boję. Moje dolegliwości to okropny ból w nadbrzuszu, klatce piersiowej, kwas w ustach, strasznie się czuję, jestem nie do życia. Na początku miałem takie okresowe napady bólu i pieszczenia , które trwały 2-3 tygodnie czasami dłużej czasami krócej. Leczyłem się tabletkami i piłem sok z ziemniaka , który bardzo mi pomagał. Kilka razy zdołałem wyleczyć się z tego dziadostwa do tego stopnia , że o diecie zapomniałem i jadłem nawet frytki pizzę czy placki smażone i nic mi specjalnie nie było. Ale którego dnia zjadłem coś ostrzejszego i wszystko wróciło. Na początku lekka zgaga potem ból i co raz większa jazda już ból i pieczenie nie do opanowania. Trzeba bardzo uważać.  Po ostatnim ataku niestety już mi sok z ziemniaka nie pomaga a wypiłem go sporo. Brakuje tego momentu przełamania - tzn intensywne picie soku o kilka razy dziennie w pewnym momencie zmniejszało mi dolegliwości prawie do zera. Tabletki typu controloc pomagają ale na tydzien może dwa potem juz nie.  Jestem załamany bo bardzo pilnuje diety wyeliminowałem już z diety mnóstwo rzeczy min nabiał, tłuste jedzenie, mięso, cukier-całkowicie, pszenice itd i zero efektu.  Zastnawiam się czy to nie jest na tle stresowym? Jestem bardzo zestresowanym człowiekiem, stresująca praca, nerwy, pośpiech ciągle mam wrażenie, że się czegoś przestraszyłem i tak mi zostało:( Moje życie to wegetacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×