Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból brzucha przy dotyku przy kamieniach w nerkach


Gość Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . mam 21 lat . 24.11.2010 byłem prywatnie u Radiologa na USG jamy brzusznej . Wątroba niepowiększona bez zmian ogniskowych i o prawidłowej jednorodnej echogenicznosci,Drogi żółciowe i żyła wrotna nieposzerzone. pęcherzyk żółciowy średniej wielkości bez złogów i o prawidłowej grubości ścian .Trzustka prawidłowej wielkości bez zmian ogniskowych .Przewód trzustkowy nieposzerzony.Śledziona prawidłowej wielkości bez zmian ogniskowych. Węzły chłonne zaotrzewnowe niepowiększone .Wolnego płynu w jakie brzusznej nie znaleziono. W powłokach brzusznych zmian nie znaleziono.Budowa ścian żołądka i dwunastnicy prawidłowa.Budowa ścian jelit prawidłowa. Wyrostek robaczkowy zagięty w połowie długości z odcinkowo poszerzonym światłem na długośći 14mm / objaw przebytego stanu zapalnego. Poza tym wyrostek bez zmian. W obrębie sieci większej torbiel cienkościenna, wielokomorowa, limfatyczna o wymiarach 72x31x52mm / bez części litej/ . innych zmian w obrębie sieci nie znaleziono.Nerki o typowej lokalizacji, prawidłowej wielkości,ruchome oddechowo bez cech zastonu. W obu nerkach znaleziono bardzo drobne kamienie o średnicy do 1mm w nerce lewej i pojedynczy w prawej o śr.1,5mm .Innych zmian nie znaleziono. Moczowody nieposzerzone. Pęcherz moczowy o gładkich zarysach ścian bez zmian egzofitycznych. Prostata w normie . Od tygodnia zaczął sie ból , odczuwam ból dotykając brzuch i czasami jak cos robię , ogolnie bol wtedy kiedy go dotkne, lub podczas snu kiedy go naciskam . chciałbym się dowiedziec co to moze byc takiego , i czy zagraza w jakis sposob .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×