Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bół nadgarstka po upadku i uszkodzeniu więzadła


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Może odrazu zacznę od opisu sytuacji. W listopadzie 2010 miałem upadek na schodzach (zima zaskoczyła nie tylko drogowców) Upadłem na nadgarstek i od tamtego cvzasu towarzyszy mi bół z nim związany, np przy robieniu pampek. Robione było prześwietlenie nadgarstka, które nic nie wykazało. Następnie w poradni chirurgii ręklu w Gdańsku kazano mi zrobić USG nadgarstka. Już zrobione. Przepisze opis poniżej i prosze o ewentualną interpretację, bo narazie na konsultacje wyników nie mam czasu(ale zamierzam się wybrać) *Niewielki wysiek w stawie promieniowo-nadgarstkowym i śródnadgarstkowym, nie równy zarys k. księżycowatej. Cechy uszkodzenia więzadła pomiędzy k. księżycowatą, a łódeczkowatą, w badaniu dynamicznym cechy niestabilności w tym stawie. Drobne zwapnienie od strony zarysu k. łódeczkowatej. Cech wysieku w pochewkach prostowników i zginaczy nie widać. Nerw pośrodkowy na poziomie nadgarstka zmian nie wykazuje. Serdecznie poproszę o interpretację. Czy te wymiki mieszczą się w normie statystycznego polaka. Mam 25 lat. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×