Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość wiesław z Dąbrowy Gó

Laparoskopia pęcherzykowa a bóle wątroby

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wiesław z Dąbrowy Górniczej
Szanowny Panie Minął już rok jak jestem po laparoskopii pęcherzyka żółciowego. Dwa miesiące po niej miałem straszny atak bólu wątroby promieniujący do lewego boku i drgawki. Kilkakrotnie wówczas zwymiotowałem, bardzo obficie. Wszystko wokół bardzo mi śmierdziało. Wydawało mi się wtedy, iż chyba już umrę z wąchania tego obrzydliwego smrodu. Śmierdział mi nawet mój własny pot. W Szpitalu dostałem tak ogromnej kolki od prawego do lewego boku, że z bólu nie pozwoliłem się nikomu dotknąć przez jakiś czas. Wykonano mi wtedy wiele badań, ponoć wszystkie były dobre a nawet bardzo dobre. Kilka dni wcześniej wykonałem Lipidogram, poziom TRG wynosił wtedy 713, przy zaniżonym HDL i LDL. Do chwili obecnej, każdego niemal dnia czuję bóle w prawym boku pod wątrobą przemieszczające się, raz w okolice pępka, raz w okolicę podżebrową. Bolesne wzdęcia po wstające po posiłkach stały się już nagminne. Mam założone klipsy tytanowe. W Listopadzie roku ubiegłego miałem wykonaną Kolonoskopię. Jelito grube w normie. Aktualnie biorę następujące leki: prazol, acard, essentiale forte, atrox, vinpocetine, omega3 forte, cholesteRol protect, tramal, febrofen, myolastan, cardiol. Jestem po Stipingu żyły odpiszczelowej prawej. Ogólnie leczę się już od 1,5 roku na kręgosłup i biodra - Rehabilitacja, Poradnie leczenia bólu - (wielopoziomowe dehydratacje kręgów,koksartroza, gontroza,) itp. Czy myśli Pan że moje problemy wątrobowe mogą mieć związek z chorobami kręgów i stawów? Jeśli tak, co można zrobić? Z góry dziękuję za podpowiedź. ________________________________

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Dorota
Dziękuje za szczegółowe informacje. Jeśli nie miał Pan robionego kontrolnego usg to przydałoby się je zrobić by sprawdzić wątrobę, drogi żółciowe i trzustkę ze względu na charakter bólu i wymiotów. Wzdęcia i dolegliwości bólowe mogą również wynikać ze stosowania np. statyn. Istnieje pojęcie bólu przeniesionego, którego miejscem powstawania może być kręgosłup. Na przyczynę gastryczną wskazuje jednak występowanie związane z posiłkami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.