Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Sinienie nogi w gipsie po skręceniu stawu skokowego


Gość Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 3 tygodnie temu poprzez niefortunne wygięcie nogi (tj. *złe ustanie*) skręciłem prawy staw skokowy. Udałem się do poradni, gdzie lekarz zrobił zdjęcie i powiedział że jest to *poważne skręcenie*. Założył mi szynę na tydzień. Niestety, przez swoją głupotę nie miałem non stop nogi *w górze*, lecz na równi (np. łóżko itp.) Oczywiście nie było na niej stawane. Zbytnio jej nie monitorowałem, oraz nie obserwowałem. Dostałem tylko tabletki na rozrzedzenie krwi czy jakoś tak. Po tym tygodniu pojechałem znowu do lekarza, została mi zdjęta szyna, lecz lekarz wykrył stan zapalny. Było ewidentnie widać nieco zsioną nogę. Dostałem od razu skierowanie do szpitala na tydzień. I tak sobie ładnie przeleżałem tydzień w szpitalu (noga na podwyższeniu non stop, antybiotyk oraz zastrzyki). Zauważyłem że jak noga było w górze to wszystko wyglądało na ok. Jednak jak wychodziłem np. do WC to jak noga była w dole to znowu zaczynała sinieć, fioletowieć. Lekarz mówił ze to normalne. Ok. Po tygodniu mnie wypuścili. Założyli mi gips na miesiąc oraz dostałem antybiotyk i zastrzyki do codziennego stosowania. Tydzień przesiedziałem w domu z gipsiem w górze oraz na antybiotyku oraz zastrzyku. Po tym czasie zostałem skierowany do kontroli. Oczywiście sinienie kiedy noga jest w dole nadal się pokazuje. Doktor powiedział ze mogę stawać na ta noge i chodzić NA TYM gipsie (szkoła itp.) No i tak już 2 dzień sobie chodzę, ale nadal niepokoi mnie to, ze jak noga jest w dole to momentalnie robi się sina,fioletowo-czerwona i ogólnie taka jakaś nie moja. Czy mam/mogę coś z tym zrobić? Długo to potrwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×