Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Wojtek

Fioletowy guzek w ujściu odbytu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wojtek
Od 3 tygodni zauwazyłem przy podcieraniu odbytu, ze mam małe plamki krwi na papierze toaletowym. Na poczatku myślałem, ze podrazniłem sobie czy cos takiego, ale tydzien temu zauważyłem, ze bardzo blisko odbytu mam jakby narosl ciemno fioletowa jakby siniak. Nie jest ona wypukla jest raczej plaska i własnie zauważyłem, ze z tego leci mi ta krew. Nie wiem jak to mam napisac po prostu jest umiejscowiona blisko odbytu. Co to moze byc? Czy to cos groznego np.rak? Prosze o szczera odpowiedz bo bardzo sie tym martwie a do lekarza dopiero pojde za 2 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stappler
Zmiana ta sugeruje krwawiący żylak odbytu. Żylak nie musi być uwypuklony, może być płaski. Bardzo często żylaki krwawią i mają sinawo-fioletowe zabarwienie. Na pewno należy z tym problemem udać się do lekarza i to najlepiej chirurga, żeby dokładnie zbadał dotykiem i ocenił co to jest. Zapewne wystarczy włączenie tylko leków o miejscowym działaniu (ewentualnie dodatkowo doustnie), aby dolegliwości ustąpiły. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość piterr
Ja tez mam taki problem tylko ze mi to wyrusł jakis guz i leci mi z niego duzo krwi nie wiem co mam z tym zrobic to bardzo boli prosze o jakas rade z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Tylko wizyta u chirurga ogólnego i to pilnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pablo
u siebie zauważyłem dokładnie to samo, mała fioletowa jakby krostka. na papierze toaletowym zauważyłem krew, jednak jej ilość jest znikoma. nie odczuwam bólu. nie co gdybać tylko lecieć do specjalisty, mam nadzieję że to nie będzie nic powaznego, co Pan o tym sądzi ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Janek
mam 18 lat zauwarzylem na odbycie guzek wielkosci pestki wisni. pojawil sie nagle, nie krwawi nawet bardzo nie boli. co to moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Janek
to znowu ja. chcialbym dodac iz juz kiedys mialem cos takiego lecz w przeciagu miesiaca samo zniknelo. tym razem jednak jest znacznie wiekszy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anatol
Ja również mam 18 lat i identyczną sytuację jak przedmówca... Proszę o odpowiedź, poradę itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dodano
Odbyt choroby zdjęcia http://www.bolimnie.com/anatomia/odbyt-choroby

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.