Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Świąd pod żebrami i pod pachą po ograniczeniu palenia i usunięciu znamienia


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 33 lata i taki dziwny problem Odczuwam bardzo silny świąd pod żebrami i pod prawą pachą. Nie jest świąd skóry, a jakby wewnątrz pachy, czy jakby gdzie pod prawą piersią od strony pachy. Czasem promieniuje wzdłuż żeber , aż do mostka. Po gardle do ucha, ze az mi się kaszlec chce. Wszystko zacżeło się od kiedy ograniczyłam palenie z ponad 20 -30 papierosów do 5-7 dziennie i zmieniłam markę na połowe słabsze. Lekarz nie chciał mi dac skierowanie na przeswietlenie pluc, bo stwierdzil ze nie mozna czesciej ,a mialam ostatnio niecałe pol roku temu robione, a badania osłuchowe ( co dwa tyg. sa w porządku). Nie mam tez suchego porannego kaszlu, fakt odpluwam flegme, ale to w 90 % ze nosa, bo ciagle mi splywa i mam przytkany nos. Od połtora miesiaca mnie tak swedzi, nie wiem czy to ma cos do rzeczy, ale wlasnie w okolicy prawej pachy mialam wycinane znamie 2 mies temu i to 2 po tym wycieciu swedzi. Bada mi lekarz piersi i wezly niby w porządku, ale mam czasem nocne poty ( nie zlewne), cierpie tez na bardzo silna nerwice lekową i nie wiem czy juz to sobie wkrecam. Ostatnio zauwazylam ze to swedzenie zaczyna sie po przebudzeniu, po snie na plecach, Np czesto jadac PKSem po przebudzeniu zaczyna swedziec. Oszaleje od tego swiadu. Czasem mam tydzien spokoju, potem wraca, i tak z tydz, dwa, . Nie ze cały czas, ale np po godzinie , dwóch znika , by powrocic znow za parę godzin. Z innych dolegliwosci mam duze problemy z przegrodą nosową i zatokami , spływa mi wszystko p otylniej ściance gardła i mam również dośc silny reflux żoładkowo - przelykowy ze zgagą Prosze o pomoc, jakies sugestie. PS.spirometria wychodziłą mi dobra, a z alergii wyszła mi mała na roztocza i duza na trawy, ale przeciez zima traw nie ma. Zreszta nigdy nie odczuwałam tej alergii i smialo czerwiec , lipiec przebywam na polach i łakach , nie odczuwając zadnych dolegliwości. Bardziej zimą, mam zatkany nos, czasem budze sie z lzawiącymi oczyma, bólem gardła, a ostatnio tym, nieznosnym świadem jakby pod żebrami. :(. Porobilam jesienia rozne badania morfologia , OB w porządku, cukier tez, mocz tez. USG jamy brzusznej w porzadku, jedynie co to zapalenie wpustu przelyku ale dostalam antybiotyki na zwalczenie helikobakter., no i hemoroidy, ale to inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×