Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Maści na wysięk kolana po artroskopii i wycięciu rogu łękotki


Gość Krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysiek

Za tydzień minie dwa miesiące od artroskopii kolana i wycięciu przedniego rogu łekotki przyśrodkowej. Miałem wysięk, wg mnie niewielki, są jeszcze jego pozostałosci, wg mnie malutkie, jak kojarze z USG to wysiek ten dotyczy miejsca gdzie czworogłowy łaczy się z rzepka oraz wewnetrza strona prawego kolana, tak jak idzie wiezadlo przysrodkowe boczne.. Ortopeda na kontroli po zabiegu jak i miesiac pozniej nic nie mowil o wysieku, zapewne bylo go za malo zeby go usowac. Wczoraj mi jeden mowi, ze jak jest wysiek to noga gnije bo to jest czarna zepsuta krew, nie wierze w to, jednak dodal ze sa masci na wysiek, czy mozecie cos polecic? Bo niby jest nie wielki, ale jak kucne i calkowicie zegne noge to cos mi sie zdaje, ze przez ten wysiek noga mnie troche boli, bo kolano jest WIEKSZE przez wysiek i skore naciaga, to samo jak zegne noge w dol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły taki wysięk jest usuwany przez nakłucie. Leki w takim przypadku podaje się dostawowo (silne leki przeciwzapalne). Maści stosowane miejscowo raczej są mało skuteczne. Są to z reguły maści przeciwzapalne i przeciwbólowe. Maści oczywiście może zalecić ortopeda i on powinien doradzić jakiego konkretnego typu można stosować w Pana przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek

No ale jak mam ten wysięk to On jest szkodliwy? czy w małych ilościach zejdzie np. w ciagu miesiaca dwoch? dodam ze juz biegam, mysle jednak ze go nie przybedzie. Dziekuje za poprzednia odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×