Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Drętwienie pośladków i kłucie w pachwinie po operacji przepukliny pachwinowej


Gość Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katarzyna

Mam 17 lat miałam operacje na przepukline pachwinową skośną prawostronną 19 sierpnia zeszłego roku.ból po operacji znacznie się nasilił i lekarz prowadzący powiedział że trzeba znów otwierać.Drugą operację miałam 20 stycznia tego roku (w znieczuleniu miejscowym co pozwoliło mi wszystko dokładnie widzieć)usuneli mi wtedy narośl która prawdopodobnie uciskała na nerw w wielkości pecki od czereśni ale ból nie ustąpił a nawet zaczął rozchodzić si do prawego kolanai zaczeły mi drętwieć pośladki a jakby tego było mało to w lewej pachwinie kuje mnie od czasu do czasu.Lekarz przepisał mi tabletki olfen i powiedział że w sierpniu będzie konieczna 3 operacja.Mam pytanie ile może być takich operacji i czy te narośle mogą się powtarzać?czy może wystąpić by przepuklina przeszła na drugą stronę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może te tworzące się narośla to nerwiaki jakie powstają na nerwach obwodowych po ich uszkodzeniu w czasie operacji lub drażnieniu pooperacyjnym. Niestety nie ma innych możliwości tylko ich operacyjne usuwanie. Niestety, ale możliwe jest także, że przepuklina pojawi się po drugiej stronie. Tego nie da się przewidzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Katarzyna

Nie czuję się najlepiej coraz bardziej boli czasami ie mam o tego siły i zwijam się z bólu, tabletki przestawają działać.3 operacja ma być konieczna ponieważ podczas 2 operacji lekarze usuneli tylko część narośli bo gdyby usuneli wszystkie po 2 miesiącach miałam bym znowu przepukline(muszą odczekać rok od ej co robili tą przepukline a to trafi mi w 18)a jak tam u ciebie zdecydowałaś się iść na tą operację??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Katarzyna

wiesz mój przypadek zarza się bardzo rzadko mój lekarz powiedział że jak jest 15 lat chirurgiem to z takim przypadkiem zdarzył się pierwszy raz. a skąd jesteś??boli cię ta twoja przepuklina??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Katarzyna

Ja z Świerklan to jak cię boli i masz zaparcia to może nie zwlekaj bo chociarz nie jestem jeszcze lekarzem ale takie objawy mnie by niepokoiły.W moim przypadku tylko bolała przed operacją i mniej niż teraz ale takich przypadków jak ja jest jeden na milion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×