Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zapalenie pochewek ścięgien zginaczy palców i zespół cieśni nadgarstka


Gość przerażona

Rekomendowane odpowiedzi

Gość przerażona

Witam, od ponad pol roku walcze z zapaleniem pochewek sciegnistych w obrebie reki i prawdopodobnie nadgarstka tez poniewaz mam dosc silne objawy zcn. zapalenie jest bez wysieku. usg wykazalo pogrubione pochewki. objawy: rano nie moge wyprostowac dloni ani zlozyc ich jak do modlitwy, ponadto w przypadku reki dominujacej nie moge jej zacisnac w piesc. mrowieja i dretwieja mi kciuki, palce wskazujace, srodkowe i polowa serdecznego.czasami czuje ucisk w nadgarstku i lekki bol. noce to istny koszmar :-( Pytania: -czy w takim przypadku konieczne jest emg dloni czy wystarczy samo usg ktore wykazuje pogrubienie pochewek w nadgarstku? -czy te poranne sztywnosci to raczej objaw zcn czy zapalenia sciegien w srodreczu?czy moze jedno i drugie? -cczy jesli bede wykonywac zabieg na zcn to od razu poddac sie nacieciu pochewek w srodreczu? nie zakleszczaja sie i nic mi nie strzela ale rano sa palce przykurczone i ogolnie nawet w dzien dlonie sa mniej elastyczne niz przed zapaleniem.ale do konca nie wiem czego to wynik zcn czy zapalenia) i czy taki zabieg mozna wykonac w znieczuleniu miejscowym? -czy takie naciecie pogrubionych pochewek spowoduje ze dlon bedzie sprawniejsza i zapalenie ustapi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgosia

Miałam takie same objawy badanie EMG wykazało uszkodzenie nerwów i w zasadzie miałam poddać się operacji,kolerzanka poleciła mi lekarza i on zaproponował mi zastrzyki w ręce diprohos sa tanie ,jak na razie od 2 miesięcy rece mnie nie bolą a najważniejsze ,że mogę wreszcie spać w nocy.Operacja to ostateczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przerazona

tez mialas przykurcze palcow, sztywna dlon, nocne bole nadgarstkow i dloni, ciagle dretwienia mrowienia momentami brak czucia? mi na dodatek cos przeskakuje w okolicy troczka zgniaczy. emg wykazalo zaawansowany zcn. na poczatku kwietnia jade do ortopedy i prawdopodobne zabieg. wczeesniejszy ktory wysylalm mnie na emg tez sugerowal zabieg. teraz jade na konsultacje do takiego ktory wykonuje te operacje. zobaczymy czy mnie zakwalifikuje. zastrzyki podobno trzymaja od 1 do 2 miesiecy a potem wszystko wraca. ja mam zaawansowany stan wiec chyba jednak operacja nie bede zwlekac bo jak nerw uszkodzi sie za bardzo to moze sie juz nie zregenerowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , od ponad dwóch lat mam problemy z palcem V ręki prawej . Zaczęło się od zapalenia, potem ciągłe wizyty u ortopedy.. niestety nic nie pomagało (nawet przebyte rehabilitacje).. po jakimś roku skierowano mnie na operacje pochewki ścięgna zginacza ,po wykonanej operacji okazało się ,że jak przeskakiwało mi w tej pochewce , tak jeszcze do tego ten palec zaczynał mi drętwieć przy trzymaniu rzeczy w dłoni. Po roku od operacji skierowano mnie na następną operacje. Okazało się ,że po poprzedniej operacji zrobił się bliznowiec, i nerw właściwy przyrósł do blizny.Teraz obecnie jestem już po drugiej operacji i jak narazie czekam na efekty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam takie objawy przez siłownie, wykazało mi zaawansowany zespół cieśni niby operacja była niezbędna, jednak kiedy przestałam obciążać ta rękę (przez pierwsze kilka dni chodziłam w ortezie cały czas pozniej tylko na noc) objawy zaczęły ustawać i teraz z ręka nic mi nie jest. Dzisiaj byłam i dr. Janusza Kaczmarzyka chirurga reki ze szpitala w Trzebnicy i prywatnego szpitala emc we Wrocławiu i powiedział mi ze najprawdopodobniej zapalenie pojawiło sie od siłowni a od zapalenia poszedł obrzęk do nadgarstka i dlatego wywołało to objawy cieśni i nie może mi zrobić operacji bo może mi otworzyć rękę a nic tam może nie być. Polecam tego lekarza albo szpital w Trzebnicy trzeba bardzo długo czekać bo to najlepsza chirurgia reki w Polsce ale może Pani znaleźć po nazwisku prywatne praktyki *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×