Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Płodność po usunięciu torbieli nasiennej najądrza


Gość michał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Juz jakis czas temu nad prawym jadrem odkryłem małego guzka. Dzis po wizycie u urologa okazało sie ze jest to torbiel nasienna najadrza. Lekarz powiedział mi ze lepiej usunac to operacyjnie bo plyn nagromadzony w tej torbieli uciska jadro i moze doprowadzic do jego martwicy (moze cos przekreciłem ale nie jestem specjalista) Naczytałem sie jednak, ze lepiej jest sie wstrzymac z takim zabiegiem do czasu gdy sie juz bedzie mialo dzieci jednak wydaje mi sie ze moja torbiel ma tendencje wzrostowa. Chciałem sie dowiedziec czy jest duze ryzyko utraty całkowitej płodnosci podczas lub po takim zabiegu. Doktor przekonywał mnie ze ten zabieg moze mi tylko pomoc a gdy zapytałem go o utrate plodnosci to powiedział ze wieksze ryzyko jest gdy tego nie usune. Chcialem rowniez spytac czy po takim zabiegu mozna normalnie funkcjonowac czy sa jednak duze dolegliwosci bolowe gdyz mam wymagajaca prace? Prosze o odpowiedz. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedział urolog większe jest niebezpieczeństwo utraty płodności przez rozrost tej torbieli niż przez sam zabieg. Niebezpieczeństwo związane z zabiegiem i powikłaniem jego czyli niepłodnością jest bardzo małe. Dolegliwości bólowe po takim zabiegu to kwestia 1-2 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×