Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Usunięcie pęcherzyka żółciowego przy kamicy przed ciążą


Gość Krystyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krystyna

Ponad 3 lata temu urodziałm w 32 tc córke przez cc, z powodu ataku wyrostka. Kilka miesiecy po porodzie dostałam boli brzucha, a po kilku dniach zółtaczki. Stwierdzono kamienie w pecherzyku, ktore nalezy w przyszłosci usunac, zwlaszcza gdybym planowal kolejna ciaze. Moje pytanie - brzmi, czy przy bezobjawowej kamicy (ostatnie usg wykazalo obkurczony pecherzyk z 5 złogami, 2-6mm) nalezy poddac sie zabiegowi usuniecia pecherzyka przed planowaniem kolejej ciazy. Nic ze strony spraw watrobowych mi nie dolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinnas pozbyc sie problemu,nawet jesli nie daje objawow,a plzanujesz kolejne dziecko. Jesli bedac w ciazy dostaniesz ataku , kamien zablokuje przewod zolciowy, to dopiero bedzie ogromny problem. Nie ma co ryzykowac. Zabieg to gora 3-4 dni w szpitalu , tydzien pobolewania i po sprawie. Na twoim miejscu bym sie nie zastanawiala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również miałam problemy przy pierwszej ciąży.Miałam cholestazę(swędzonka całego ciała-okropieństwo) przez którą poród cc był miesiąc przed terminem.Córka ważyła 2kilo. Co się później okazało miałam kamienie w woreczku i to one spowodowały tę chorobę.Gdy planowaliśmy drugie dziecko rok wcześniej poddałam się operacji.Nigdy nie miałam ataków trochę tylko odczuwałam ucisk z prawego boku, a w woreczku było 28 kamieni wielkości fasolek mały jaś i jeden duży jak brukselka.Syna donosiłam do końca waga 4550 żadnych swędzonek.Jak miałaś cesarkę to ten zabieg jest mniej bolesny.Pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×