Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wypukliny pierścienia włóknistego uciskające worek oponowy


Gość Adam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na początku powiem w skrócie co mi dolega. Ponad 1,5 roku temu miałem straszne bóle kręgosłupa wyniki dawnego rezonansu magnetycznego przedstawiały: Tomografia Mr kręgosłupa w odcinku piersiowym, wykonana sekwencjami TSE w obraza T1- i T2 wykazuje zmiany zwyrodnieniowe krążka międzykręgowego Th7/8 w postaci centralnie lewobocznej wypukliny pierścienia włóknistego wielkości 3mm, powodując ucisk na worek oponowy i korzenie lewego nerwu rdzeniowego. Leczyłem się u wielu specjalistów ciągłe środki przeciwbólowe i rehabilitacja na jakiś czas pomogły. Do czasu kiedy zostałem listonoszem na początku było super jednakże pewnego dnia ból powrócił z jeszcze większą siłą. Po wielu wizytach dostałem skierowanie na MR oto dzisiejsze wyniki: Badanie rezonansu magnetycznego kręgosłupa w odcinku C7-Th12 wykonane w sekwencji TSE w obrazach T1- T2 zależnych wykazuje na poziomie Th7/Th8 wewnątrzkanałową masę patologiczną o wym. 5x8mm, która wypełnia lewy zachyłek boczny kanału kręgowego modelując rdzeń kręgowy i uciskają korzenie lewego nerwu rdzeniowego. Obraz odpowiada przepuklinie krążka międzykręgowego. Ponadto na poziomie Th6/Th7 widoczna jest niewielka centralna wypuklina krążka międzykręgowego, szerokości 2,5mm, uciskająca na worek oponowy bez cech ucisku korzeni nerwów rdzeniowych. Bardzo bym prosił o poradę czekam na wizytę u neurochirurga jednak ona nastąpi dopiero w przyszłym tygodniu. Bóle są naprawdę duże i nie wiem co mnie czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×