Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Drętwienie i mrowienia palców u rąk, ból głowy i osłabienie po usunięciu tarczycy


Gość Iwona

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem 3 tyg. po usunięciu tarczycy. Opis wyniku histo. Struma nodosa. Glandulaparathyreoidea sinistra. Wynik TSH po 2 tyg. 8.98, wapń 2.15. Zażywam Letrox w dawce po operacji 75, a obecnie 100 i calperos 3x 1000 + alfadiol. Ogólnie źle się czuję, mam drętwienia, mrowienia palców u rąk, nogi i ręce bolą jak trochę pochodzę, często boli mnie głowa, jestem osłabiona, nie śpię w nocy, a w dzień nieprzytomna, mam kołatania serca (tętno do 120),chrypka non stop,bóle brzucha jak by biegunkowe. Wizyta u lekarza dopiero pod koniec marca. Czy powinnam wcześniej się udać na wizytę i porobić badania?, jestem strasznie rozbita i nie wiem co robić. Do tego wszystkiego rozchorowałam się, mam grypę, trzeci dzień i gorączka nie spada, bardzo mnie boli rana pooperacyjna, czy takie zakażenie jest groź ne dla zdrowia? Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ciekawa jestem jak teraz się Pani czuje-ja jestem po takiej operacji 2 rok i nadal mam mrowienia kończyn-przyjmuję calperos 1000 a w razie nasilenia tych mrowień dodatkowo 1 tabletkę miałam takie okresy że bywałam zabierana przez pogotowie do szpitala tam dostawałam kroplówki i uspakajało się..teraz jest dobrze mam takie okresy kiedy czuję się bardzo słabieńka .dusi mnie i jakby zatyka coś.Ale proszę mi wierzyć wszystko będzie dobrze ja też odczuwałam długo bol po opracji.Bardzo mnie bolała rana pooperacyjna .Wydaje mi się że mi pomógł ruch .ludzie którzy mnie otaczali i brak czasu na bycie samą.Ci co nie wiedzą nic o mej chorobie mówią że wyglądam super...i tylko tym wierzę... ..ja mam cudowną Panią dr.która zawsze udziela mi b.wyczerpujących informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po kuracji radiojodem-teraz jeżdżę na badania kontrolne do szpitala w Warszawie i .....też się denerwuję ale mam plany na długie lata i myślę że uda mi się je zrealizować-powodzenia życzę.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za otuchę, ja wiem, że będzie lepiej, że hormony muszą się ustawić, że te mrowienia to już chyba na stałe, ale jeszcze ostatnich kilka nocy w ogóle nie śpię, rano o 5 dopiero trochę usypiam i nie pomagają leki nasenne, a lekarz no widuję się z nim co 3-4 tyg ale żeby był rozmowny to niestety, no i ta grypa, siedziałam w domu, stosowałam się do zaleceń, a na oskrzela padło i teraz jeszcze z tym się borykam. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po całkowitym usunięciu tarczycy od 4 lat. Przyjmuję letrox 100, calperox i alfadiol. Ogólnie czuję się dobrze, mam mrowienia w palcach u rąk, kłopoty ze snem i nadmiernie się poce. Ostatnie badania wykazały, że mam podwyższony cukier (140 na czczo). Lekarz zalecił ścisłą dietę bez cukru i bez tłuszczu. Nie wiem co jest tego powodem, nikt w rodzinie nie chorował na cukrzyce. Może powodem jest całkowity brak tarczycy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SAFIRA ze Szczecina

Dzien doby I wonko wiem ze jest Ci ciezko jest duzo osob takich jak Ty ktore cierpia,Pan BOG mowi ze kazde nasze cierpienie na ziemi wymazuje nasze grzechy,wiec to w jakims stopniu jest ok,wszyscy umrzemy tylko do nas jakos to nie dochodzi,jesli jestes wierzaca w BOGA jedynego to nasz Pan wezmie Cie do siebie kiedy przyjdzie czas a tam nie ma bolu,tam jes pieknie wyobaz sobie. Pros Pana o pomoc i przebaczenie i Swoja Milosc a On Ci wybaczy. Nie boj sie skceptj to co masz a zobaczysz ze bedzie dobrze enshaALLAH. Na imie mam Safira jestem muzelmanka i zycze Ci duzo sily i walki z choroba nie poddawaj sie jestem z toba uwiez w BOGA, ON da Ci sile i pomoze. Buziaczki niech ALLAH bedze z toba....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×