Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Silny ból w dolnej części pleców promieniujący do pachwiny


Gość Paulina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 15 lat. Bardzo chciałabym prosić o pomoc. Zacznę od tego, iż od miesięcy miewałam bóle brzucha przy tym towarzyszyły mi wzdęcia a czasem biegunka. Poszłam z tymi objawami do mojego lekarza rodzinnego.Skierował mnie on na badania: krwi, kału i moczu . Badania krwi i kału były w normie, za to badania moczu wykazały: Barwa-żółty Przejrzystość-mętny pH-6.0 Nabłonki płaskie-pojedyncze w preparacie Leukocyty-1-3 Składniki mineralne (kryształy)-niel. szczawianu wapnia a także bardzo liczne moczany bezpostaciowe, tak to wszystko w normie.Poszłam z wynikami do mojego lekarza, a on zapewnił mnie, że nie ma powodów do objaw. Ale dalej się niepokoje, ponieważ od trzech dni strasznie boli mnie w okolicy lędźwiowej i promieniuje do pachwiny , a czasem ,także na nogę. Przez to nie mogę spać , tylko zwijam sie z bólu. Brałam kilka razy no-spe , ale nic nie pomaga. Nie wiem czy to ma jakiś związek, ale mam miesiączkę, wątpię, że taki mocny ból może powstać przez niedysponowanie. Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból który opisujesz jak dla mnie to syndrom rwy kulszowej. Spowodowany jest uciskiem na nerw kulszowy. Nie wiem tylko jak może mieć się do tego Twoja wcześniejsza biegunka i wzdęcia. Nie jestem lekarzem, tylko studentką fizjoterapii więc myślę, że powinnaś zgłoscić się do lekarza, a tym czasem ja mogę polecić masaż okolicy pachwiny i nogi, od kolana w górę. To powinno tymczasowo złagodzić ból.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×