Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Swędzenie odbytu przy żylakach odbytu


Gość Karolina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karolina

Witam!2 lata temu urodziłam dziecko po jakims czasie około 2 miesiecy od porodu przy oddawaniu stolca zauwazyłam guzy ktore wychodziły a pozniej chowały sie ale byly one jakby na samym ujsciu odbytu jakby wokół ale nie na zewnątrz tylko w srodku.Mialam tez kilka razy krwawienie ale moze tylko z dwa razy.Mieszkam w Anglii wiec poszłam tu do lekarza.Skierowali mnie do szpitala stwierdzili polipa i mialam czekac na operacje.Martwilam sie strasznie wiec pojechalam do Polski aby miec pewnosc ze to polip.W prywatnej klinice polscy lekarze stwierdzili ze sa to zylaki odbytu.Poszłam na kolonoskopie nic nie wykazała tylko przerosnieto brodawke.Poszlam znow do lekarza i umowilam sie na gumkowanie tych zylakow.Gdy przyszedl dzien gumkowania lekarz ktory mial zalozyc te gumki zalozyl jedna i stwierdzil ze jednak ja spowrotem sciagnie bo dopiero teraz zauwazyl te guzy z ktorymi przyszłam i ze mi to wytnie i ze sa to nietypowe zylaki odbytu.Potem powiedzial ze nie musi wysylac tego do badania bo nie ma czym sie martwic.Wycial mi jednego i powiedzial ze drugiego za pol roku mi wytnie.Caly czas mnie to swedzi i wciaz sie boje czy to nie rak.Prosze o odpowiedz!Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lekarz nie miał wątpliwości, że te zmiany nie są zmianami nowotworowymi to zapewne tak jest. Proszę się nie martwić. Jeśli lekarz miałby jakiekolwiek przypuszczenie, że to rak wysłałby do badania wyciętą zmianę. To być może i przerośnięte brodawki odbytu i zapewne także żylaki odbytu co może występować jednocześnie. Proszę postępowanie zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×