Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Radioterapia przy zaawansowanym raku szyjki macicy


Gość eliza

Rekomendowane odpowiedzi

W przypadku raka szyjki macicy najczęściej stosuje się tylko radioterapię (pooperacyjną lub jeśli niemożliwa jest operacja). Proszę się nie obawiać radioterapii z reguły przebiega ona gładko, bez groźnych powikłań. Co do rokowania mam mało informacji, aby na ten temat odpowiedzieć konkretnie (głównie wynik badania histopatologicznego i badań obrazowych). Na temat rokowania można poczytać na stronie: http://www.pfm.pl/u235/navi/199640

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc ja w tej chwili wziełam 3radioterapie czeka mnie jeszcze dwie a co do pytania ile kobiet zostaje wyleczonych po zaawansowanym raku szyjki macicy ?to moja szwagierka 6lat temu miała raka szyjki macicy złośliwego usuneli jej szyjkę macicy lekarze sugerowali ze trzeba usunąć całą macice ale ona sie nie zgodziła ponieważ była dopiero po ślubie i chciała mieć dziecko zaryzykowała i w tej chwili ma 3letnia córeczkę jest zdrowa . Z tego co wiem nie brała chemii .JA RADIO TERAPIE BIORĘ z powodu przerzutów do wątroby mam nadzieje ze mi pomoże i nie bede miała chemii .A ty jesteś już po operacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wam za odpowiedzi tak jestem już po operacji miałam pod koniec stycznia.Teraz własnie bede musiała sie szykowac na radioterapie.Tylko jestem ciekawa ile bedą mnie trzymali w tej komorze. stapler-a co do wyników zobacze jutro dokładnie w tym badaniu histopatologicznym i napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×