Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gładka i przesuwalna kulka obok jądra


Gość RAFAL

Rekomendowane odpowiedzi

Od kiedy pamietam mam kolo prawego jadra kuleczke (w ksztalcie jadra) znajduje sie ona u gory nie nad jadrem tylko obok, ale u gory. Na moje oko ma ona srednicy ok. 1 cm, moze mniej. W dodyku jest taka jak jadro, czyli gladka po probie zlapania ucieka. nie ma prawdopodobnie nic wspolnego z jadrem jest odseparowana od jadra. Nie boli mnie, ale jak sobie pomysle, ze to moze byc rak to czuje, ze to mam, jezeli o tym nie mysle to nic nie czuje. Normalnie oddaje mocz i wspolzyje. Trudno stwierdzic, kiedy to wyczulem, ale jak mialem okolo 6 lat to spadlem z drzewa i uderzylem sie tak mocno w jadra, ze nie moglem oddychac straszny bol pamietam do dzis i tak jakby od tamtej pory to mam (ale byc moze mialem wczesniej, nie pamietam). Dzis mam 24 lata i nadal ta kulka jest. Nie odważyłem sie do dzis pojsc z tym do lekarza. Czy to jest rak? Czy nie? Czy bede bezplodny? Czy w razie co obetna mi penisa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno napisać czym może być ten guzek sąsiadujący z jądrem. Najlepiej w tej sprawie uzyskać opinie urologa. Jednak z opisu jaki Pan przedstawia wątpię, że jest to guz nowotworowy. Nowotwory jądra są bardzo agresywne i w przeciągu kilku lata czasami miesięcy dają rozsiew po całym organizmie (przerzuty głównie do węzłów chłonnych i płuc). Może to tylko zwłókniały żylak powrózka nasiennego, poszerzony, zagięty nasieniowód lub stary zwłókniały krwiak po przebytym w przeszłości urazie. Aby postawić diagnozę należy udać się na konsultację do urologa i być może dodatkowo wykonać USG jąder. Poza tym nowotwory jąder nie leczy się amputacją członka. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mam wielki wielki wielki problem,wiec tak przy prawym jadrze na dole mam guza,i na guze jada tez mam guza,i na lewym jadrze u gury tez,czy to moze byc rak bardzo sie tego boje ,prosze o odp.nie pojde do lekrza chodzbym mial z bulu umrzec*] bo gdybym sie dowiedzial ze mam raka zalamal bym sie psychicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonim c

Mam bardzo wstydliwy problem. Mam 16 lat.Od kilku dni boli mnie guzek przy lewym jądrze. Mam dziewczynę(również 16 lat), z którą od półtora roku co najmniej trzy razy w tygodniu uprawiam seks. Robimy to bez żadnych zabezpieczeń. Lubię patrzeć na jej jędrne piersi i posuwać ją, kiedy nie ma rodziców w domu. Nie chcę jej robić przykrości. Co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez posiadam trzecie jajko i myslalem ze to przepuchlina ale w najbliszych dniach pujde sie przebadam lepiej wiedziec naczym sie stoi ale tez sie zastanawiam dlaczego to nie przeszkadza i nieboli poczas stosunku a po

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebastian

ja tez tak mialem i jak poszedlem do lekarza to sie okazalo ze to nowotwor zlosliwy tylko wzlekalem z tym 2 miesiace idzcie do lekarza to najlepsze wyjscie powodzenia i nie zalamujcie sie da sie to wyleczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×