Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Silny, tępy ból nadbrzusza promieniujący na plecy


Gość Maja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dłuższego czasu, raz na tydzień, raz na kilka tygodni a czasem nawet kilka razy w tygodniu, odczuwam silne bóle w nadbrzuszu. Ból jest stały, tępy i promieniuje na całe plecy. Jest opasający i rozpierający. Wydaje mi się, że nie jest silniejszy z jednej konkretnej strony brzucha. Nudności, wymioty nie występują. Chwilową ulgę przynosi pochylenie się do przodu. Przechodzi po tabletkach przeciwbólowych. Bez tabletki może trwać kilka godzin. Pojawia się zazwyczaj jakiś czas po posiłku. Ostatnio po zjedzeniu ugotowanych na twardo jajek. Występuje zwykle wieczorem. Proszę o odpowiedz, co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.Takie objawy ja również miałem ,zrobiłem gastroskopie:zapalenie żołądka,teraz spożywam Ipp20 +malox i jest już lepiej .powiem że dobrze. ale bóle w plecach promieniujące ,były okropne razem z nadbrzuszem PS/ jajka można ale na miękko,przejdz na dietę żołądkową.konsultacja z lekarzem konieczna,poproś o zbadanie poprzez GASTROSKOPIE ,nie lekceważ tych bóli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za odpowiedz. Za poltora miesiaca bede w Polsce wiec wybiore sie do gastrologa. Boje sie, ze to moze byc trzustka, bo z tego co wyczytalam takie bole promieniujace na plecy pasuja do chorob trzustki...Ech...mam nadzieje, ze to nic groznego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×