Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pas przeciwprzepuklinowy w czasie ćwiczeń przy przepuklinie


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie doktorze, wykryto u mnie przepuklinę pomiędzy mieśniem skośnym a prostym brzucha. I tutaj pojawia się moje pytanie. Skąd to się mogło pojawić, skoro bardzo dużo od dawna już ćwiczę mieśnie brzucha, uprawiam sport ? Lekarz ogólny stwierdził, że jest to mała przepuklina, ale jeśli będę ćwiczyć wysiłkowo dalej będzie się powiększać i będzie konieczność operacji. Jednak ciężko wyobrazić mi sobie życie bez ćwiczeń z ciężarami, zwłaszcza, że mam dopiero 20 lat i plany na życie związane ze sportem. Czy stosowanie pasa przeciwprzepuklinowego wystarczy i mogę ćwiczyć normalnie ? I jeśli zdecydowałbym się na zabieg, jak długo trwałby pełny powrót do ćwiczeń ? Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd to się mogło pojawić, skoro bardzo dużo od dawna już ćwiczę mieśnie brzucha, uprawiam sport ? - to sprawa związana z genetycznie uwarunkowanym słabym rozwojem powięzi mięśniowych Czy stosowanie pasa przeciwprzepuklinowego wystarczy i mogę ćwiczyć normalnie ? - raczej tak, ale radziłbym w sprawie tej przepukliny jeszcze skonsultować się z chirurgiem bezpośrednio I jeśli zdecydowałbym się na zabieg, jak długo trwałby pełny powrót do ćwiczeń ? - po około 3 miesiącach od zabiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×