Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość maciej

Zakrzepowe zapalenie żył a długotrwałe stosowanie clexanu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maciej
Witam, mam pytanie dotyczace długotrwałego stosowania leku clexan. Biore zastrzyki codziennie w brzuch juz od ok 3 lat i mam wrażenie,ze organizm jakby bronił sie przed nimi- zgrubienia i zrosty w całym pasie na brzuchu, gdzies od 2 lat moja skóra na całym ciele jest wyjatkowo sucha, pękają mi pięty. Czy to moga byc efekty uboczne stosowania clexan*u ? i czy w ogole długotrwałe branie tego leku ( i podobnych lekow przeciwzakrzepowych ) moze powodować skutki uboczne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość haemophilus
Clexane nie powoduje suchości skóry. Można kupić specjalną maść cholesterolową, lub intensywnie nawilżające kremy. Zgrubienia są skutkiem codziennych wkłuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stapler
Trzeba zastanowić się czy nie należy przejść na leczenie przeciwzakrzepowe doustne (np. acenokumarol). 3 lata stosowania heparyn drobnocząsteczkowych to bardzo długo. Może w ogóle jest możliwość wycofania się z tychże leków. Trzeba o tym porozmawiać najlepiej z chirurgiem naczyniowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×