Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Spuchnięta noga od kostki do kolana po operacji żylaków kończyny dolnej


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialabym się zapytać co może być przyczyną spuchniętej nogi aż od kostki po kolano. Jestem już prawie rok po operacji usunięcia żylaków. Do tej pory nie mialam problemu,aż z taką opuchlizną.Owszem noga czasem puchla po dlugich godzinach spędzonych na nogach, bądz po locie samolotem bez pończoch uciskowych,ale nigdy ,aż do tego stopnia. Opuchlizna utrzymuje sie na razie od 4 dni, rano jest dużo mniejsza niż wieczorem po powrocie z pracy. Chcialam jeszcze dodać, ze mam pracę stojącą-spędzam w niej aż od 10 do 12 godzin (zawsze nosze pończochy uciskowe pierwszego stopnia wedle zaleceń lekarza). W opuchniętej nodze,nie odczuwam bólu,a raczej dyskomfort i czasem lekkie mrowienie. Jedynym pobolewającym miejscem jest kostka. Czy jest możliwe, że to jest tylko przeforsowanie operowanej nogi czy takie objawy świadczą o zakrzepicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie objawy niestety mogą świadczyć o zakrzepicy żył głębokich. Radzę w tej sprawie pilnie skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem. Zapewne będzie konieczne odpowiednie leczenie (np. zastosowanie heparyn drobnocząsteczkowych). Może konieczne okazać się wykonanie USG Dopplera kończyny dolnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma podobny problem ale u mnie nie puchnie tylko mam w miejscu usunięcia żyły *brak czucia *jak ręką dotknę ale ja jestem 3miesiące po operacji i nie wiem co to znaczy lekarz mi powiedział że to mnie ale kiedy a kilka dni mam mieć druga nogę robioną i boję się że bezie podobnie proszę o odpowiedź dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×