Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zakrzepowe zapalenie żył powierzchniowych po operacji żylaków nogi


Gość Marek M

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.W grudniu miałem operacyjnie usunięte żylaki.Znieczulenie w kręgosłup, cięcie w pachwinie, nad kolanem oraz na łydce. szpitalu byłem 5 dni.Po operacji nie podano mi żadnych środków przeciwzakrzepowych, w trakcie kolejnych dni dostałem tylko ketonal w tabletce przeciwbólowy.Noga była opuchnięta.Chirurg przepisał tylko Lioton 1000 i tabletki Detralex.Przepisał mi również zabiegi terapuls.Po wykonanym usg okazało się, że mam zapalenie zakrzepowe żył powierzchniowych.Obecnie wyczuwam zgrubienie na łydce oraz dalej jestem na chorobowym, chirurg zmienił mi zabiegi na solux niebieski.W dalszym ciągu choruję.Proszę o wyjaśnienie czy podanie środków przeciwzakrzepowych jest obowiązkowe przy tego typu operacji i czy powinienem w ten sposób być leczony?Czy to groźne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wyjaśnienie czy podanie środków przeciwzakrzepowych jest obowiązkowe przy tego typu operacji? - nie jest obowiązkowe i czy powinienem w ten sposób być leczony? - przy powierzchownym zapaleniu żył nie jest wskazeniem bezwględnym leczenie przeciwzakrzepowe (głównie stosuje się leki przeciwzapalne) Czy to groźne? - raczej z reguły taki stan powoli, samoistnie ustępuje przy zastosowaniu odpowiednich leków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×