Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja przepukliny powłok brzusznych u noworodka


Gość Lidia

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w 28 tygodniu ciąży i podczas ostatniego badanie usg stwierdzono u mojego dziecka przepuklinę powłok brzusznych oraz widoczne za zewnątrz brzuszka wątrobę i żołądek. Jedyne co Pan doktor nam powiedział to to, że dziecko zaraz po porodzie będzie operowane. Chciałabym wiedzieć jakie będą konsekwencje tego wszystkiego? Na czym polega taka operacja? Po jakim czasie od porodu się ją wykonuje? Ile trwa? Czy moje dziecko będzie mogło normalnie funkcjonować w dalszym życiu? Bardzo proszę o odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym wiedzieć jakie będą konsekwencje tego wszystkiego? - z reguły taki zabieg nie powoduje zbytnich zaburzeń w dalszym funkcjonowaniu dziecka poza bliznami na brzuchu oraz zrostami jakie mogą powstać po operacji Na czym polega taka operacja? - operacja polega na sprowadzeniu zawartości jamy brzusznej do wnętrza jamy brzusznej oraz odpowiednim zaszyciu powłok brzusznych, może okazać się, że trzeba będzie wykonac kilka operacji, wszystko będzie zależało od wielkości przepukliny Po jakim czasie od porodu się ją wykonuje? - w zależności od wielkości przepukliny, czasami od razu po porodzie Ile trwa? - wszystko zależy od wielkości przepukliny, czasami godzinami Czy moje dziecko będzie mogło normalnie funkcjonować w dalszym życiu? - tak, oczywiście, zazwyczaj nie wpływa taki zabieg zbytnio na dalszy przebieg życia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Lidio, od mojej operacji przepukliny minęło 19 lat. Dziś oprócz małej blizny, nic mi nie jest - żyję normalnie, jestem zdrowa. Operację miałam wykonaną jak miałam 1miesiąc, następną jak miałam 3 lata. Nie było żadnych powikłań. NIC SIĘ NIE MARTW! Twoje dziecko na pewno przejdzie przez operację bezproblemowo! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×