Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ćwiczenie na siłowni po przepuklinie


Gość Goov

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wyciskanie trądziku na szyi jest szkodliwe? Czasem to robię. Czy ćwicząc z ciężarami może mnie udusić żyła lub tętnica na szyi? Pytam się,bo chyba był taki przypadek z mistrzynią chyba Kamilą jakąś tam... Mam 15 lat,ważę 55kg,wzrost 1.73cm biorę na baterflaju 80 kg po kilka serii.Nogi 70 kg,itp Ale jestem przyzwyczajony do takich ciężkich ciężarów,nie sapię itp. Trening robię tylko na siłę,ponieważ chcę przyzwyczaić się bardziej do większych ciężarów.Kiedyś miałem przepuklinę,tak więc teraz wzmacniam to treningiem na siłowni: trening różnych partii ciała,a przede wszystkim brzucha.Jest to dla mnie wskazane?(chodzi mi o zwiększenie ciężaru,by nie mieć w przyszłości znów wystąpienia przepukliny,a także wzmocnić ciało.Moim zdaniem jak przyzwyczaję się do dużych ciężarów to będzie mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia przepukliny.Badania wyszły ok u lekarza) Wszystko wyrobiłem systematycznością na siłowni. Od najmniejszego ciężaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wyciskanie trądziku na szyi jest szkodliwe? - nie, ale w przypadku, gdy powstają duże rany może to powodować powstawanie blizn Czy ćwicząc z ciężarami może mnie udusić żyła lub tętnica na szyi? - nie Jest to dla mnie wskazane? - tak, wzmocnienie mięśni powłok jamy brzusznej zapobiega występowaniu przepuklin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×