Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nawracający ból w kostce przy skakaniu


Gość Filip

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Nie wiedziałem do jakiej kategorii dodać to dałem tutaj. Mam problem z kostką u nogi - * zdjęcie: http://photoupload.pl/upload.php *. Boli mnie mniej-więcej w tym miejscu zaznaczonym na zdjęciu.Skacze na skakance(odczuwam ból po paru minutach w kostce), gram w koszykówkę. Nie mogę skakać, chodzić. Utykam na lewą nogę. ( na powyższym zdjęciu jest prawa bo to nie moja kostka, nie miałem możliwości swojej wrzucić na internet). Wcześniej jak miałem taki ból to przeszło po jakimś czasie. Zacząłem ćwiczyć znów miałem. I tak tworzy się błędne koło. Co mam zrobić? Nie mogę skakać na skakance,robic wsadów itp. .Dodam, ze nie mogę zaprzestać treningów, gdyż jak zrobiłem przerwę to i tak wróciło. Co mam zrobić? Czy jakieś leki kupić na to?(jak tak to jakie) Myślę, ze mnie boli staw skokowy. Do kości skokowej nie jestem pewny. Dziękuje z góry za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie już nie jest dostępne. Trudno mi określić bez bezpośredniego badania jakie są powody tych objawów jakie Pan przedstawił. Prawdopodobnie jest to właśnie problem związany z patologią w zakresie stawu skokowego (np. jakieś stany zwyrodnieniowe, zapalne). Trzeba w tej sprawie udać się na konsulatcję do ortopedy. Być może konieczne okażą się badania dodatkowe np. RTG stawu skokowego czy nawet USG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dziękuje za odpowiedź. Tutaj jest link do zdjęcia :* http://wgrajfoto.pl/pokaz/img0211/kostkaunogiprawastopa951.jpg * Tutaj te same zdjęcie jakby ten pierwszy link nie działał * http://ifotos.pl/zobacz/kostka-u-_hhexepa.jpg/ * . Czy coś się zmieni w Pana odpowiedzi po ujrzeniu zdjęcia czy raczej pójść do ortopedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazane miejsce bólu wskazuje na zapalenie kaletki maziowej. Rano płynu maziowego jest znacznie więcej gdyż *chora* kaletka produkuje go znacznie więcej. Stąd ranny obrzęk i ból. Ustępuje dopiero jak człowiek się trochę porusza i płyn się rozejdzie. Może to być również tak zwana ostroga piętowa, lekkie zapalenie Achillesa lub jakieś inne ustrojstwo. USG pięty i dobry sportowy lekarz! Piętą achillesową ścięgna Achillesa jest zmniejszenie jego elastyczności. Jeśli temu nie zapobiegniesz, może Cię dopaść zapalenie, a nawet zerwanie tego kluczowego w sporcie ścięgna. Sposób na uniknięcie kontuzji: Rozciąganie mięśnia płaszczkowatego. Stań przed ścianą z nogami rozstawionymi na szerokość ramion, z jedną nogą nieco wysuniętą do przodu. Ugnij tylną nogę w kolanie o 30 stopni, skręć stopę do środka i naciskaj na ścianę, aż poczujesz, że ścięgno się naciąga. Zrób sobie 2 tygodniową przerwę i stosuj maść Fastum-lek przeciwzapalny.Stosuj go raz dziennie i wrócisz do ćwiczeń w ekspresywnym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×