Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Aktywność fizyczna przy bólu żył po zakrzepicy


Gość Majka

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po dwóch zakrzepicach w kończynie dolnej, jednej w żyle podkolanowej i jednej w żyle udowej. Podczas osterej fazy otrzymywałam heparynę do brzucha, po dwóch miesiącach zamiast tego zaczełam przyjmować warfin. Także prowadzę kompresoterapię. Po epizodzie zakrzepowym jestem już około roku. Jestem osobą młodą, studiującą, martwi mnie to, że przez to, że dziennie wiele godzin spędzam przed biurkiem lub na uczelni może moja sytuacja z nogą się pogarszać, lub też nie być efektu terapeutycznego, dzięki któremu po jakimś czasie powinno dojść do rekanalizacji żył. Podczas długiego przesiadywania bolą mnie żyły, nawet te które nie są związane z zakrzepicą. Stan zapalny w nodze zszedł mi po jakiś 2 miesiącach od rozpoczęcia leczenia przeciwzakrzepowego. Chciałabym zapatać jakie aktywności mogłabym wykonywać, aby noga doszła do pełni sprawności? Jak długo taka zakrzepica może się utzrzymywać (zakładając, że mam INR pod kontrolą), dbam o dietę, aby była niskotłuszczowa, zmniejszyłam wagę ciała bo to ponoć pomaga? Mam możliwość zacząć tańczyć, ale to wymaga dużego napięcia mięśni, naciągania i wykopów, dlatego nie wiem czy mogłabym, czy jest nadal prawdopodobieństwo, że skrzep się urwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym zapatać jakie aktywności mogłabym wykonywać, aby noga doszła do pełni sprawności? - każdy rodzaj aktywności fizycznej uruchamiający mięśnie kończyn dolnych wpływa korzystnie na takie stany chorobowe związane z naczyniami żylnymi Jak długo taka zakrzepica może się utzrzymywać (zakładając, że mam INR pod kontrolą), dbam o dietę, aby była niskotłuszczowa, zmniejszyłam wagę ciała bo to ponoć pomaga? - taki stan zakrzepowy z reguły całkowicie ustępuje po około 6-9 miesiącach przy prawidłowym leczeniu Mam możliwość zacząć tańczyć, ale to wymaga dużego napięcia mięśni, naciągania i wykopów, dlatego nie wiem czy mogłabym, czy jest nadal prawdopodobieństwo, że skrzep się urwie? - teraz już na pewno nie ma powodu do obaw, że jakaś skrzeplina się urwie, można swobodnie zacząć tańczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×