Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zapadnięcie klatki piersiowej przy podnoszeniu dużych ciężarów na ławeczce


Gość Roman

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 16 lat. Kilka pytań do pana doktora. Czy zapadnie mi się klata jak wyciskam dużymi hantlami na ławeczce poziomej(tak mówią koledzy) .Duży ciężar wypracowałem systematycznie i nie jest tak ciężki,a koledzy go ledwo biorą . Jestem szczupły,trenuję na siłowni tylko na siłę(ćwiczenia z ciężkimi ciężarami),nie na masę. Miałem kiedyś przepuklinę pachwinową.Może się wznowić ? Trenuję brzuch zawsze i mocno by go utwardzić.Po siłowni nie mam żadnych bólów w pachwinie. Krótki,mały ból ucha przy jedzeniu.2 Miechy temu miałem zapalenie ucha.Byłem u laryngologa,przejdzie samo ? Jestem bardzo aktywny fizycznie.Czy muszę jako sportowiec brać witaminy? Od dłuższego czasu nie wkładam patyczków do uszu.Jak zlikwiduje się tam brud w uszach ? Czy muszę kupić jakieś krople? Mogę przez ten brud nie słyszeć(zatka się) i będę musiał iść na przepłukanie ucha? Czy stukanie o słuchawki przeciwhałasowe jak się je nosi,może je uszkodzić i słuch? Czy biorąc duże ciężary może pęknąć mi żyła gdzieś? Tak jak wyżej napisałem.Jestem przyzwyczajony do ciężkich ciężarów i systematycznie je powiększa. Czy ćwicząc z ciężarami mogę nie rosnąć? (Tu moja uwaga,Nie wykonuję ćwiczeń,które obciążają kręgosłup jak np: dzień dobry skłony ze sztangą,przysiady ze sztangą z ogromnym ciężarem na plecach. Czy ciężary wzmocnią płuca? Jaki muszę mieć słuch jeżeli bym chciał pójść do wojska? Mam dobry słuch? Jest on w kryteriach? Co ile lat badać słuch? Oddalam się od miejsc hałaśliwych A i jeszcze jedno czy maść Benzacne jest szkodliwe ? Kupiłem ją dzisiaj. Zawiera Substancją czynną leku jest benzoilu nadtlenek - 1g żelu zawiera 100mg benzoilu nadtlenku - Inne składniki leku to karbomer,sodu wodorotlenek,woda oczyszczona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×