Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Częste bóle brzucha u dziecka


Gość Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katarzyna

Dzień Dobry. Moja 6 letnia córeczka od kiku tygodni (wczesniej sporadycznie od ok.3 roku zycia) mowiła że boli Ja brzuszek, Zrobiliśmy jej badania jednak pediatra powiedział ze jest w normie, córka coraz częściej płacze z bólu, dlatego chce skonsultować. Oto wyniki badań i wskazania które mnie wydają się w przeciwieństwei do Pani doktor wazne Płytki krwi 578, RDW-SD 36,4, granulocyty kwasochłonne 16.Pasozytów w kale brak -to dobra wieść, W USG wątroba, pecherz zółciowy, trzustka, sledzinoa , nadnercza bez zmian.Nerki bez poszerzenia, prawa 73 mm, lewa 86mm ze zdwojeniem, poza tym obie prawidłowe.Pęcherz moczowy prawidłowy, pojedyncze węzły Krezki do 8 mm.Bez wolnego płynu w otrzewnej. Co robić do jakiego lekarza się udac???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból brzucha radziłbym jeszcze skonsultować z chirurgiem dziecięcym. Przedstawione wyniki badania krwi (poza nieznacznym podwyższaniem poziomu płytek krwi) i badań obrazowych są w zakresie normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Katarzyna

Dziękuje za odpowiedź, lecz dziś dostałam skierowanie do nefrologa, poniewaz okazało się że córka ma równiez bakterie ( kał wyszedł bez pasozytów) dostała Zentel, zaleca się równiez nam do przyjecia. Nikt mi nie wspomina o chirurgu dziecięcym , juz nie wiem co robić, iśc prywatnie czy czekac co powie nefrolog (termin mam 17.02).Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam chirurga dziecięcego . Mialem to samo bolam mnie codziennie,zadne krople nie pomogly mi,okazalo ze mam baktrie,wirusy .Polecam ziola w syropie.Niszcza bakterie i prezez pol roku nie boli brzuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowalabym zrobic jej badania na lamblie. Badania kalu u mojego synka nic nie wykazaly, natomiast sonda przeprowadzona w szpitalu pokazala tyle lamblii ze pediatra stwierdzil ze oprocz boli brzucha, mdlosci wywolywaly one rowniez ataki astmy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×