Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Alkoholowa marskość wątroby i metabolizm alkoholu


Gość xxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam doktorze. Mam pytanie w zwiazku z tym ze spozywam dosc sporo alkoholu tak raz dwa razy w tyg ale w sporych ilosciach picie codziennie mi sie nie zdaza. Czy moze u mnie dosc do marskosci watroby jezeli mimo picia wyniki alat aspat ggtp mam w normie jedynie bilirubina dochodzi czasem do 2,5 norma 1,3. W przeszlosci mialem alat 196 aspad 150 bylem tez zółty 2 dni ale to raczej nie od lakoholu bo zazółklem po miesiecznym pobycie w wojsku nietknolem tam alkoholu ale przynzam ze przed wojskiem anstynentem niebylem. w ciagu 4 miesiecy zeszlo do normy i od 5 lat jest w normie. Pozatym mam jeszcze pytanie co do metabolizowania alkoholu. jakos czas temu zdazylo mi sie wypic litr wódki zaczolem o 20 skonczylem o 3:00 rano o 10 okazalo sie ze musze na 12 byc w pracy 10*10 dmuchalem w policyjny alkomat i wykazalo 0,00 a policjant mi poiwedzial ze jak sie wypije pól litra to 24h niemozna wsiadac za kolko. czy taki metabolizm to cos normalnego? mam 29 lat i 115kg wagi. dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od okresowego, okazyjnego spożycia większej ilości alkoholu nie powinno dojść do wystąpienia marskości wątroby. Jednak skoro w przeszłości miał Pan problemy z wątrobą radziłbym całkowicie unikać alkoholu. Co do metabolizmu alkoholu to głównie uzależniony jest on od masy ciała osoby spożywającej alkohol. Im większa masa ciała tym szybszy metabolizm. Co do okresu zanikania alkoholu we krwi podaje się zazwyczaj normy dla osoby o masie 70 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×