Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kroczowy sztuczny odbyt mioplastyczny


Gość Aleksandra

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aleksandra

Witam, mam 34 lata, 2 tyg temu po usunięciu G1 gruczolakoraka odbytnicy (bardzo nisko umiejscowionego) wytworzono mi sztuczny odbyt brzuszny. Bardzo zależy mi na uzyskaniu informacji na temat: kroczowego sztucznego odbytu mioplastycznego, tzn. na jakiej zasadzie funkcjonuje, gdzie go wykonują* oraz na temat innych opcji, tzn. przeszczepu bądź rekonstrukcji, w celu pozbycia się sztucznego odbytu brzusznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat Rak odbytnicy a jakość życia po operacji Danuta Ponczek, Andrzej Nowicki Do najbardziej znaczących spośród chirurgicznych technik wykonywania stomii, umożliwiających kontrolę nad oddawaniem stolca i gazów należą: metoda wewnątrzotrzewnowego zbiornika Kocka, kolostomia z zastosowaniem pierścienia magnetycznego, odbyt mioplastyczny Schmidta i metoda Moreiry. Żadna z nich nie jest pozbawiona wad, dlatego wielu ekspertów twierdzi, że należy je stosować z dużą rozwagą, w ośrodkach dysponujących odpowiednim doświadczeniem klinicznym. Uważają oni również, że stomia wytworzona z jelita grubego (kolostomia), wykonana klasycznie z zastosowaniem treningu irygacyjnego w celu uzyskania tzw. zastępczego odruchu defekacji, jest rozwiązaniem, które satysfakcjonuje większość pacjentów. patrz prace: http://www.esculap.pl/forum_polonii_medycznej/artykul/rak_odbytnicy_a_jakosc_zycia_po_operacji/id,841259c2aaf7584174f99ee82a94c60a/ http://www.czytelniamedyczna.pl/1190,opieka-stomijna.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×