Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czas noszenia gipsu przy złamaniach ręki


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Mam takie pytanie statystyczne - jakie są okresy najkrótszego i najdłuższego noszenia gipsu w przypadku dowolnego złamania ręki? Tzn. chodzi mi czy jest jakieś złamanie przy którym gips nosi się tylko przez tydzień lub dwa oraz takie przy którym nosi się gips dajmy na to pół roku? Jeśli tak to jakie to złamania? I jeszcze jedno pytanko - czy gips można w późniejszej fazie zastąpić np. opaską uciskową lub czymś w tym stylu czego noszenie nie jest tak uciążliwe jak gips.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie można określić dokładnie okresu noszenia gipsu wszystko zależy od stadium złamania i oczywiście obszaru.gdy złamiemy np ręke to gips powinno sie nosić przeważnie do 3 tyg.wszystko zależy także od tępa gojenia *zrostu*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wcześniej nie chce dokładnych okresów czasu!!!!!!!! Chodzi mi o to czy jest możliwe aby lekarz zalecił przy złamaniu noszenie gipsu np. tylko przez tydzień albo przez 4 miesiace? Sa takie *skrajnie lekkie lub ciezkie* zlamania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez tydzień - w przypadku zwichnięcia bez złamania u dorosłego lub błahego złamania u dziecka. 4 miesiące - nigdy, najwyżej 4 tygodnie, oczywiście u starszych zniedołężniałych osób ten czas można wydłużyć. Noszenie opasek jest w przypadku złamania nie potrzebne, jaka miałaby być ich funkcja? (dopuszczała by ruchy!- co jest niewskazane.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój syn nosil gips 2miesiące a po tym już drugi miesiąc idzie jak ma szyne do tego ręka źle złożona więc nie wiem po jaką cholerę ta szyna. Ale tacy lekarze w Wieluniu niestety woj.łódzkie nie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×