Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ostry chwilowy kłujący ból w odbycie przy gazach, wypróżnianiu i siadaniu


Gość Bartłomiej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartłomiej

Witam Od około tygodnia odczuwam nawet kilkadziesiat razy dziennie bardzo silny ból jakby w srodku odbytu z prawej strony chwilowy kłujacy tak bardzo ze wrecz automatycznie zaciskam silnie posladki wtedy ustepuje, zwykle wystepuje w momencie gdy czuje ze przemieszczaja sie gazy... Bol pojawia sie takze przy wypróznianiu i siadaniu....czasem takze jakby bez powodu gdy stoje..... Nie zauwazyłem krwi na papierze a stolce sa *normalnej* dla mnie konsystencji najwyzej minimalnie gestsze niz zazwyczaj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mialam dokładnie takie same objawy,chociaż u mnie bardzo ostry ból występował najczęściej w nocy, kiedy to jelito grube było wypełnione masami kałowymi. Ból był bardzo ostry, umiejscowiony przy samym końcu odbytu,mogłam wręcz wskazać palcem miejsce gdzie bolało. Pomagało mocne zaciskanie pośladków albo siadanie na krawędzi np. łóżka. Byłam przebadana przez trzech proktologów( tj.specjalista od chorób odbytu),dwa razy robiono mi kolonoskopię -i nic nie wykazało,wykluczono też szczelinę.Wreszcie lekarz poinformował mnie że zdarzają się takie dziwne bóle ,trudne do zdjagnozowania,dostałam lignocainę w żelu i kiedy pojawia sie taki ból to stosuję miejscowo tą lignocainę i przechodzi. Teraz te bóle występują rzadko a okazało się że mam bardzo powazne kłopoty z ostatnimi kręgami w kręgosłupie, czekam na operację i neurochirurg powiedział mi że takie dolegliwości mogą powodować przesunięte i zablokowane korzenie nerwowe.Tak więc dzisiaj nie wiem jaki był i jest powód tych dotkliwych bólów.Może też pomyśl o kręgosłupie a najlepiej idź do lekarza proktologa ,chociaż po moim przykładzie widać ,że mi nie pomógł. Życzę dużo zdrowia.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę a wręcz błagam kogoś o pomoc. Od dwóch dni mam tak okropne bóle odbytu przy próbie wypuszczenia gazów i wypróżnieniu się, że chyba oszaleję. Dodam, że 19.11 przeszłam zabieg abrazji po ciąży obumarłej nie wiem czy to ma coś wspólnego ale proszę pomóżcie bo już nie daję rady straszny bul i nie wiem co zrobić, jak sobie poradzić, może tu ktoś mi pomoże? Z góry bardzo dziękuję za wszystkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×