Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Miękki guzek w tkankach miękkich policzka


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc, ponieważ strasznie się boję...Mój mąż ok. rok temu przy okazji przeziębienia, dość trudnego do wyleczenia wyczuł zgrubienie (guzek wielkości ziarnka grochu) na policzku, bez śladów na zewnątrz czy wewnątrz policzka. Guz sie powiększał i malał po mocnym ściśnięciu (powracał do pierwotnych rozmiarów-tak jakby nabierał płynem). Dzisiaj wrócił z opisem tomografii.W Tk napisano: w tkankach miękkich policzka lewego w sąsiedztwie zatoki szczękowej rysuje się zmiana ogiskowa hipodensyjna o wymiarach 20x25 mm gładkookonturowana bez cech infiltracji struktur otaczajacych-wskazanie wykonanie biobsji. Nadmienię, że ten guz zmniejsza się przy rozmasowaniu, tak jakby odpływał z niego płyn, a narasta np. przy schylaniu głowy, wysiłku czy stresie. Proszę o podpowiedź czego można się spodziewać? Monika, wczoraj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana w badaniu TK ma raczej charakter łagodny. Być może to jakiś tłuszczak o czym świadczy hipodensyjność zmiany oraz to, że nie nacieka sąsiadujących tkanek. Oczywiście ostatecznie bliżej na temat tej zmiany da odpowiedź badanie biopsyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie też wyczuwam podobny guzek w policzku, w przyszłym tygodniu mam wizytę u laryngologa. Co wykazała biopsia? Jakie leczenie przeszedł mąż? Przejrzałem już chyba wszystkie fora i jestem załamana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×